Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Algorytmika dla studenta i technika programisty

Kluczewski Jerzy

Algorytmika dla studenta i technika programisty

44,67

 

Kwalifikacja INF.04

Książka Algorytmika dla studenta i technika programisty to podręcznik, dzięki któremu czytelnik, bez względu na stopień zaawansowania, zrozumie podstawowy myślenia algorytmicznego. Książka wprowadza w tajniki programowania poprzez zrozumienie zasad projektowania metod rozwiązywania prostych jak i skomplikowanych problemów za pomocą komputera. Dla ułatwienia nauki autor przedstawia bogaty zestaw narzędzi i dzieli treści pod względem zaawansowania.

W książce autor sklasyfikował algorytmy, podzielił je na kategorie i wyjaśnił szereg podstawowych pojęć związanych z obszernym zagadnieniem tej dziedziny nauki. Przybliżył typowe struktury danych i ich funkcje. Przedstawił bogaty zestaw typowych algorytmów liniowych, arytmetycznych, znakowo-tekstowych wyjaśniając odmiany i wersje rozwiązywania typowych problemów. Zapoznał użytkownika ze znanymi schematami pracy w plikami, sortowaniem danych, szyfrowaniem od prostych po zaawansowane konstrukcje. Dodatkową zaletą omawianych treści są zadania i przykłady gotowe do pobrania i uruchomienia.

Autorem książki jest Jerzy Kluczewski, długoletni instruktor Akademii CISCO CCNA. W swoim dorobku autorskim posiada już wiele publikacji książkowych i zbiory zadań o tematyce związanej z sieciami komputerowymi. Swoje doświadczenie zdobywał podczas pracy w przemyśle, obecnie jest wykładowcą Uniwersytety WSB Merito w Gdańsku.

Itstart
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-65645-90-6

Liczba stron: 480

Cena detaliczna: 84,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...