Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Alicja w krainie czasów Tom 1-3 pakiet

Ałbena Grabowska

Alicja w krainie czasów Tom 1-3 pakiet

89,90

 

Jaka przyszłość czeka nieślubne dziecko hrabiego i niepiśmiennej służącej?
Czy możne odwrócić los? A może nawet zatrzymać czas?
Okazuje się, że wiara w możliwości szeptuchy może zdziałać cuda.
Alicja, dziecko z nieprawego łoża trafia do dworu i jest wychowywana w arystokratycznej rodzinie. Nie znajdzie w niej jednak miłości i nie zazna szczęścia.
Wychodząca poza stereotyp panienki z dobrego domu, oczytana i wykształcona, Alicja nie znajduje zrozumienia w swoim domu i musi go opuścić. Wyrusza najpierw na kurację do Wiednia, gdzie jest pacjentką doktora Freuda. Potem kontynuuje podróż po Europie. Lata mijają, i z upływem czasu okazuje się, że Alicja praktycznie się nie starzeje. Czas bardzo wolno odciska na niej swoje piętno.
Burzliwe wojenne czasy sprzyjają inteligentnej, bystrej osobie. Alicja zostanie wmieszana w działania na poziomie międzynarodowej dyplomacji. Musi wykonać ostatnie zadanie, które jest właściwie samobójczą misją. Czy czary nadal działają, a czas się jej nie ima?
Ałbena Grabowska – pisarka, lekarz neurolog-epileptolog.
Matka trójki dzieci, która nie wyobraża sobie życia bez pisania. Wydała między innymi powieści Lot nisko nad ziemią, Coraz mniej olśnień trzytomową sagę Stulecie Winnych oraz trylogię Alicja w krainie czasów (Wydawnictwo Zwierciadło).
Laureatka nagrody czytelniczek na Festiwalu Literatury Kobiet w Siedlcach 2015, nominowana do tej nagrody również w roku 2016.

Zwierciadło
Oprawa: kartonowa

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-813-2007-8

Liczba stron: 996

Format: 15.0x20.9

Cena detaliczna: 89,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...