Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Alphaville
6.0

(23 ocen) wspólnie z

39,99

 

Książka to bardzo udany rezultat współpracy eks-policjanta z Brooklynu i znanego felietonisty. Wkład tego pierwszego – Michaela Codelli – to wspomnienia z pełnego przygód życia. Syn policjanta i wnuk szeregowego członka sycylijskiej mafii, wychował się w dzielnicy, w której miał później pracować, i poznał aż za dobrze jej ciemne sekrety. Ta wiedza ogromnie mu się przydała, kiedy został stróżem prawa, i pozwoliła działać tak skutecznie, że wśród przestępców zasłużył sobie na przydomek „Rambo". Historia jego zmagań z handlarzami narkotyków naprawdę wciąga, a jego głos brzmi przekonująco i autentycznie.
Bruce Bennett z kolei skrupulatnie odmalowuje obraz codziennego życia dzielnicy, nie szczędząc drobnych detali, dzięki którym historie te tchną realizmem. Ponadto wzbogaca wspomnienia swego współautora o fascynujące tło historyczne; dzięki niemu poznajemy wielokulturowy Brooklyn, którego oblicze kształtowały kolejne fale imigrantów, i historię jego przestępczego półświatka, zdominowanego przez mafię, która zbijała fortuny na prohibicji.
Książka ma też bardzo dynamiczną, przemyślaną strukturę, w której opowieści o pracy policjanta przeplatają się z migawkami z dalszej przeszłości, a wszystko spina w jedną całość motyw poszukiwań nieuchwytnego bossa narkotykowego, zwanego „Niebieskookim Davey'em".
To zajmująca i ciekawa pozycja, która szczególnie spodoba się wszystkim wielbicielom amerykańskich seriali policyjnych, a także filmów o mafii (Codella znał np. osobiście – i o mało nie padł ofiarą – mafiosa, który był pierwowzorem jednego z bohaterów Chłopców z ferajny).

Muza
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-09-24

ISBN: 978-83-775-8785-0

Liczba stron: 400

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...