Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Amelia i Kuba Stuoki Potwór

Rafał Kosik

Amelia i Kuba Stuoki Potwór

7.9

(80 ocen) wspólnie z

22,64

 

Zabawna i niezwykle dynamiczna akcja pokazuje dzieciom zagrożenia wynikające z korzystania z mediów społecznościowych i braku prywatności. Amelia wrzuca do internetu śmieszne zdjęcie koleżanki, nie zastanawiając się, ile złego może z tego wyniknąć. Kuba konstruuje NPK (Niepodsłuchiwalne Połączenie Kablowe), Albert uważnie obserwuje świat i doradza dopiero, kiedy ktoś go o to poprosi, a Mi kontynuuje poszukiwania futrzastego zwierzątka i w wyniku chytrego planu ma dostać merynosa. Tylko co to jest, ten merynos?
Bohaterami serii Rafała Kosika „Amelia i Kuba” są tytułowi jedenastolatkowie oraz ich rodzeństwo – superinteligentny dziesięcioletni Albert i zwariowana sześciolatka Mi. Autor pokazuje wydarzenia raz z perspektywy Amelii, a raz Kuby, aby uwrażliwić dzieciaki na problemy innych ludzi i pokazać, że empatia to naprawdę ważna rzecz. Powieści skrzą się humorem i wciągają czytelników szybką akcją, bo Rafał Kosik pisze tak, że dzieci naprawdę chcą czytać! Książka przeznaczona jest dla czytelnika 7–12 lat, ale i dorośli znajdą w niej wiele smaczków.
Rafał Kosik tak mówi o swojej nowej książce: „Internet staje się coraz ważniejszą częścią naszego życia i dziś bardzo ważnym tematem jest bezpieczeństwo w sieci. Szczególnie narażeni są najmłodsi użytkownicy, którzy nie zdają sobie sprawy z zagrożeń. Trzeba tłumaczyć dzieciom świat, przy okazji bawiąc – tak widzę rolę pisarza”.

Powergraph
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-643-8448-6

Liczba stron: 272

Format: 13.5x21.0cm

Cena detaliczna: 34,00 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...