Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Amerykański Brud

Jeanine Cummins

Amerykański Brud

7.6

(1108 ocen) wspólnie z

27,36

 

Powieść, która zmieni wszystko. Jedna z najważniejszych książek naszych czasów!

Lydia Quixano Pérez mieszka w meksykańskim mieście Acapulco i prowadzi księgarnię. Ma syna Lucę oraz wspaniałego męża, który pracuje jako dziennikarz. Jej życie jest bezpieczne i komfortowe, mimo że władzę nad miastem zaczeły przejmować kartele narkotykowe.

Kobieta gromadzi niektóre ze swoich ulubione powieści w swoim sklepie, chociaż wie, że nigdy się one nie sprzedają. Pewnego dnia do księgarni przychodzi mężczyzna, który podchodzi do kasy z kilkoma książkami, w tym dwie z nich są jej ulubionymi.Lydia nie wie jednak, że jej nowy klient Javier jest szefem najnowszego kartelu narkotykowego, który w makabryczny sposób zawładnął miastem. Kiedy jej mąż publikuje artykuł zawierający informacje o Javierze ich życie zmienia się na zawsze.

Bardzo szybko Lydia zostaje zmuszona do ucieczki. Kobieta i jej ośmioletni syn Luca w przeciągu chwili znajdują się wiele mil od poprzedniego życia...

"Od zatrzymującego serce pierwszego zdania, do rozbijającego je w drobny mak ostatniego, historia Cummis o migrantach jest tym, czego właśnie teraz potrzebujemy. Brutalna, ale pełna wrażliwości i nadziei. Ta książka to Grona gniewu naszych czasów".
Don Winslow, autor bestsellera "The Border" "New York Timesa"

NieZwykłe
Oprawa miękka

NieZwykłe

Format: 14x20,5 cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Autorka o książce

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Zuzanna Pożek

Warto przeczytać

To bardzo aktualna lektura, która bardzo mnie poruszyła. Jest wypełniona bólem walka o przetrwanie, ale także historia pokazując nieoczekiwaną serdeczność i życzliwość nieznajomych. Ogólnie rzecz biorąc, jest to historia, którą należało opowiedzieć i na długo pozostaje w pamięci.

Wiem, że autorka długo przygotowywała się do napisania tej powieści poprzez prowadzenie badań, podróży po Meksyku, podczas których rozmawiała z migrantami oraz osobami z organizacji zaangażowanych, by im pomóc. Dla mnie to właśnie dodaje autentyczności do jej opisu ucieczki Lydii oraz jej syna od kartelu narkotykowego, który zniszczył ich życie.

Wiktoria Woźniak

Aktualna tematyka

Książka, która przedstawia trudną sytuację imigrantów i ich wstrząsającą podróż, którą podejmują, aby się dostać w bezpieczne miejsce. Nie była to tematyka, której się spodziewałam. Myslałam, że będzie to jednak troche lżejsza lektura, jednak jestem zadowolona, że przeczytałam i kupiłam tę książkę. Szczególnie epilog mi się spodobał... Jednak nie chce nikomu zdradzać szczegółów, przeczytajcie sami.
Urszula Czarnecka

Godna uwagi

Po przeczytaniu mam wrażenie, że ,,Amerykański brud'' będzie jedną z najbardziej oszałamiających, imponujących i fascynujących powieści roku 2020. Każda książka, która w jakiś sposób ukazuje nam współczesny świat, otwiera oczy czy zmusza ludzi do dyskusji i mówienia o trudnej sytuacji innych jest dobra. Mimo, że jest to fikcja literacka to i tak jest to godna uwagi pozycja.

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...