Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Analiza danych w zarządzaniu projektami

Spałek Seweryn

Analiza danych w zarządzaniu projektami

59,00

 


Umiejętna analiza danych jest warunkiem podejmowania działań i wprowadzania optymalnych zmian. Zagadnienie to wymaga uwagi kierownika projektu, obecnie bowiem powstają ogromne ilości danych, a w przyszłości tendencja ta będzie się zdecydowanie nasilać. Transformacja cyfrowa bez wykorzystywania licznych strumieni danych okaże się niemożliwa. Oznacza to, że trzeba wprowadzać mechanizmy pozyskiwania danych, ich oczyszczania, agregacji i prezentacji. Kolejnym etapem jest analiza. Ostateczny cel to interpretacja danych i podjęcie decyzji. Cały ten proces powinien opierać się na rzetelnej wiedzy i pełnej świadomości znaczenia jego poszczególnych elementów.

Ta książka prezentuje aktualną wiedzę o analityce danych w odniesieniu do kluczowych obszarów, podejść i metod zarządzania projektami. Zawiera przegląd metodyk analitycznych wraz z porywającą wizją analityki 3.0, w tym kluczowe aspekty przetwarzania w czasie rzeczywistym, śledzenia bilionów punktów danych, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Opisano tu ryzyko związane z analityką danych, poruszono też kwestię komunikowania wyników analizy i związanych z tym zagrożeń. Przedstawiono obecny stan wiedzy na temat zarządzania przepływami dużych ilości danych oraz zarządzania portfelami projektów. W systematyczny sposób zaprezentowano kluczowe zagadnienia wspomagania decyzji, uwzględniwszy przy tym wykorzystanie metod sztucznej inteligencji. Omówiono również dobre praktyki w dziedzinie analityki danych w kontekście zarządzania projektami.

Helion
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-283-6776-0

Liczba stron: 208

Cena detaliczna: 59,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...