Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Andzia i Miłek Podróż do świętych miejsc Podróż do świętych miejsc

Adam Cieślak

Andzia i Miłek Podróż do świętych miejsc Podróż do świętych miejsc

6.0

(3 oceny) wspólnie z

7,56

 

Miłka zawsze rozpiera energia. Gdy otwiera oczy i orientuje się, że właśnie rozpoczęła się jego pierwsza wyprawa pociągiem, towarzyszy mu lekki niepokój. Rodzice zostali w domu… Na szczęście tuż obok są dziadkowie oraz rówieśniczka, kuzynka Andzia, która razem z nim rusza w nieznane.

Bohaterowie podróżują szlakiem miejsc, które szczególnie zapisały się na duchowej mapie Polski. Razem z dziadkami odkrywają w Łagiewnikach historię świętej siostry Faustyny, maszerują po kalwaryjskich dróżkach i podziwiają dostojne anioły w Licheniu. Spotykają też na swej drodze ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego, zaglądają do prawdziwego domku mongolskiego w krakowskich „Wioskach Świata” oraz testują na grunwaldzkich polach kuszę do strzelania. Niechcący udaje im się też zgubić! Czy odnajdą drogę do dziadków i bezpiecznego domu?

Andzia i Miłek. Podróż do świętych miejsc to książeczka dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. W ciepły i prosty sposób przedstawia miejsca w Polsce, które mogą pomóc, zarówno dzieciom jak i dorosłym, spotkać się z Jezusem i Maryją.

Dla najmłodszych będzie to opowieść o przygodach dwojga kuzynów, a dla dorosłych – interesujący punkt wyjścia do rozmowy z dziećmi o poznawaniu świata i Boga.

Ks. Adam „Gabriel” Cieślak SDB – salezjanin, biotechnolog, absolwent Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Umysł naukowca, dusza artysty, serce wychowawcy. Zafascynowany twórczością Tolkiena, Lewisa i Lema. Wszystkie zainteresowania stara się wykorzystać w służbie Bogu i młodzieży. Autor wydanych w Wydawnictwie eSPe opowiadań dla dzieci Baśń o płonącej lampie, Kraina przedświtu i O smoku z prawie-Świata, a także dostępnych w internecie opowiastek kolonijnych o Agentce Małek.

eSPe
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-820-1012-1

Liczba stron: 56

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 12,44 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...