Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Antologia poezji miłosnej

Antologia poezji miłosnej

21,35

 

Antologia poezji miłosnej to obszerny wybór najpiękniejszych wierszy o miłości. Książka prezentuje przekrój liryków od czasów najdawniejszych po współczesność. Wewnątrz czytelnik znajdzie utwory naj bardziej znanych polskich poetów, m.in. Jana Kochanowskiego, Mikołaja Sępa Szarzyńskiego, Jana Andrzeja Morsztyna, Wespazjana Kochowskiego, Elżbiety Drużbackiej, Franciszka Karpińskiego, Jana Czeczota, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Adama Asnyka, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Leopolda Staffa, Bronisławy Ostrowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Kazimiery Iłłakowiczówny, Jarosława Iwaszkiewicza, Bruna Jasieńskiego, Juliana Przybosia, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego, Andrzeja Sosnowskiego, Marcina Barana. Na kartach niniejszej antologii nie brakuje też interesujących liryków autorów mniej znanych, m.in. Jana Gawińskiego, Stanisława Starzyńskiego, Stefana Witwickiego, Gustawa Ehrenberga, Michała Bałuckiego, Mariana Gawalewicza, Marii Grossek-Koryckiej, Edmunda Biedera, Józefa Ruffera, Albina Dziekońskiego, Światopełka Karpińskiego. Antologia poezji miłosnej to zestawienie różnych utworów, tych wybitnych i tych mniej docenianych, jednak to, co je łączy, to tematyka skupiona wokół jednego z najbardziej niezwykłych uczuć, znanych człowiekowi...

Ibis
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-669-6999-5

Liczba stron: 430

Format: 17.0x24.0cm

Cena detaliczna: 41,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...