Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Apokalipsa Część 5 Dobra Nowina dla Ciebie Rozwiązanie Twoich problem w (rozdz. 17-22)

Karol Szymański, Mirosław Rucki

Apokalipsa Część 5 Dobra Nowina dla Ciebie Rozwiązanie Twoich problem w (rozdz. 17-22)

27,91

 

Książka ta jest ostatnim tomem naszej przygody z Apokalipsą św. Jana, z której wspólnie z Apostołem dowiadujemy się, jak trafnie jego księga opisuje realia naszego życia. Chodzi raczej o to, byśmy wzięli udział w jego doświadczeniu niż poprzestali na wiedzy o treści przekazu. W tym tomie zobaczymy konflikt pomiędzy Jerozolimą a Babilonem i przekonamy się, że nie ma równowagi między dobrem i złem, oraz że dobro i zło nie funkcjonują razem na wieki. Zło – Babilon – jest nieudolną próbą małpowania dobra – Jerozolimy – przy czym próbą skazaną na samozagładę przez własną nieudolność i wewnętrzną obrzydliwość. Upadek Babilonu niesie za sobą rozwiązanie wszystkich problemów każdego człowieka, a oferta Boga ukazuje się w pełni swojej wspaniałości i atrakcyjności jako nowe miasto, mające życie w sobie.
Ostatecznie przekonujemy się, że Apokalipsa nie jest traktatem o nieszczęściach, katastrofach i uciskach, tylko wiarygodnym świadectwem Jezusa Chrystusa (Ap 1,2), ukazującym Syna Bożego w nowych odsłonach i działaniach, o których inne księgi jedynie wzmiankują. To On nadaje nową perspektywę historii, teraźniejszości i naszym osobistym doświadczeniom, zabezpieczając naszą przyszłość.
Św. Hieronim mówił: „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”. Poznajmy więc Apokalipsę i dzięki niej poznajmy Chrystusa.

Dr hab. inż. Mirosław Rucki, prof. UTH Radom, przez wiele lat pracował na Politechnice Poznańskiej, gdzie zdobył tytuły magistra inżyniera, doktora oraz doktora habilitowanego. Ukończył studia podyplomowe: pedagogiczne kształcenia zawodowego (Politechnika Poznańska), nauk o rodzinie (Papieski Wydział Teologiczny w Poznaniu) oraz biblijne (PWT we Wrocławiu). Obronił też doktoraty z nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa aramejskiego (Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu) oraz z nauk społecznych w zakresie nauk o rodzinie (Uniwersytet Opolski). Autor lub współautor trzech książek recenzowanych i ponad 200 artykuł w naukowych oraz referat w wygłoszonych na konferencjach z dziedziny budowy i eksploatacji maszyn, a także trzech książek i ponad 30 artykuł w naukowych z dziedziny biblistyki. Należy do Stowarzyszenia Biblistów Polskich, Society of Biblical Literature oraz Forum Chrześcijańskich Pracowników Nauki.

Mgr Karol Szymański, absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej, zajmuje się badaniem tekst w Pisma św. i odniesieniem ich do życia chrześcijańskiego. Autor dwóch książek o tematyce biblijnej i kilku artykuł w naukowych.

Warszawska Firma Wydawnicza
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-801-1118-9

Liczba stron: 208

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...