Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Apteka natury Poradnik zdrowia

Górnicka Jadwiga

Apteka natury Poradnik zdrowia

8.3

(11 ocen) wspólnie z

49,90

 

Niezwykła pozycja wydawnicza, która od lat cieszy Czytelników AWM i pomaga dbać o zdrowie. Książka jest stale aktualna, została opracowana przez polską lekarkę-naturalistkę, Jadwigę Górnicką. Jest kompleksowym poradnikiem dla zdrowych, pragnących utrzymać zdrowie do późnych lat życia, i dla chorych, którzy chcą odzyskać sprawność swojego organizmu. Jest to poradnik zdrowia, w którym autorka propaguje różne naturalne metody terapii, takie jak: ziołolecznictwo, apiterapię (leczenie produktami i preparatami pszczelimi), argilloterapię (z zastosowaniem glinki), czy specjalne uzdrawiające masaże japońskie shiatsu, akupresurę, refleksoterapię (masaż stóp).

Jadwiga Górnicka zamieszcza w książce skuteczne recepty na przeróżne schorzenia oraz porady dotyczące nagłych przypadków (omdleń, migren, oparzeń itp.), z których można skorzystać w warunkach domowych w sytuacjach, gdy mamy utrudniony dostęp do lekarza. Zastosowanie opisanych metod nie wymaga od Czytelnika ani przygotowania medycznego, ani żmudnego poszukiwania specyfików. Jesteśmy bowiem cząstką natury i to w niej możemy znaleźć wszystko to, co nam potrzebne. W dobie zanieczyszczenia środowiska i rozwoju chorób cywilizacyjnych wręcz konieczny jest powrót do natury, bo to ona jest naszą najpewniejszą "apteką".

Obszerny dział poświęcony żywieniu różnym dietom, zastosowaniu witamin, makro i mikropierwiastków - to również propozycja dla osób zdrowych, które wolą zapobiegać chorobom, niż w przyszłości likwidować ich długotrwałe skutki.

AWM Agencja Wydawnicza
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2018-10-22

ISBN: 978-83-725-0596-5

Liczba stron: 632

Format: 16.5x24.0cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...