Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Archeokids Kreatywny podręcznik młodego archeologa

Giovanna Baldasarre, Elisabetta Giorgi,

Archeokids Kreatywny podręcznik młodego archeologa

9.0

(6 ocen) wspólnie z

26,97

 

Archeologia w wydaniu, jakiego jeszcze nie było. "Archeokids® - kreatywny podręcznik młodego archeologa" w angażujący i radosny sposób wprowadza dzieci w świat nauki. Książka dostarcza mnóstwo wiedzy i podpowiada, jak przeżywać przygody... we własnym domu.

Wyrusz w podróż dookoła świata, odkrywając najsłynniejsze odkrycia archeologiczne, takie jak Pompeje, Machu Picchu czy chińska Terakotowa Armia. Połącz przyjemne z pożytecznym. Ćwiczenia w Archeokids® są miłe, proste i odstresowujące. I to nie wszystko! Wisienką na torcie jest dodatek poświęcony polskiej archeologii i mapka z polskimi skarbami archeologicznymi. Jesteś gotów/owa wyruszyć w teren?

Archeokids® to książka opracowana przez prawdziwych archeologów, zilustrowana przez Stefana Tognetti, świetnego włoskiego rysownika cudacznych kreskówek - ten zespół wie, jak zamienić lekcje w historii w dobrą zabawę.

A gdyby tak wstać sprzed monitora, przygotować się do poszukiwań i nowych odkryć, a potem pobrudzić ręce w ziemi?

Ostrzeżenie dla rodziców: Archeokids® potrafi rozbudzić pasję do nauki i odciągnąć dzieci od telefonów. Książce patronują: Archeologia Żywa, archeologicznewarsztaty.pl.

Levyz Books
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-666-3309-4

Tytuł oryginalny: Scava con ArcheoKids. Il manuale del giovane archeologo

Liczba stron: 104

Levyz Books

Format: 210x297mm

Cena detaliczna: 41,00 zł

Tłumaczenie: Barbara Bardadyn

Rok wydania: 2021

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...