Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Archistorie Jak odkrywać przestrzeń miast? wyd. 2

Radosław Gajda

Archistorie Jak odkrywać przestrzeń miast? wyd. 2

65,70

 

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego blok wygląda jak blok, a biurowiec jak… biurowiec? Albo co sprawia, że wieżowce mogą być wysokie? Z pytaniami o budynki wokół nas często bywa tak, że ich sobie nie uświadamiamy, dopóki nie poznamy na nie odpowiedzi. Architektura towarzyszy nam codziennie – w mieszkaniu, pracy, a także w czasie wolnym. Kiedy zwiedzamy nowe miejsca, często podziwiamy lokalne budownictwo. Prawie całe życie spędzamy w budynkach, jednak co tak naprawdę o nich wiemy?
Drugie, rozszerzone wydanie bestsellera „Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?” to jeszcze więcej opowieści ze świata architektury! W porównaniu do pierwszego wydania jest w niej o 1/3 więcej treści i o ¼ więcej ilustracji. Książka jest większa, dłuższa, piękniejsza. To doskonały prezent – dla bliskich lub dla siebie!

„Bardzo dobre połączenie lekkiego pióra i ciężaru historycznego! Wszystko razem powoduje, że w głowie zostaje prawie każde słowo twórców książki. Rzadko zdarza się, że coś może odpowiadać wszystkim - z tym tytułem właśnie tak jest!” Ciutwięcej, lubimyczytac.pl
„Super sprawa dla osób, które chcą wejść w świat architektury.” Piotr, lubimyczytac.pl

Autorzy:
Natalia Szcześniak i Radosław Gajda to architekci i krytycy architektury. W swoim internetowym programie „GOOD IDEA” poruszają różnorodne tematy związane z architekturą i sztuką, przyciągając przed ekrany setki tysięcy widzów. Pionierzy pokazywania kultury i techniki w przystępny sposób, językiem pozbawionym hermetycznego żargonu, za to pełnym pasji i profesjonalizmu. Bez względu na to, czym się zajmują – techniką wznoszenia wieżowców, wyzwaniami urbanistycznymi czy gotyckimi katedrami – pokazują, że architektura to dobry pomysł.

Dobre Pomysły
Oprawa twarda

Wydanie: 2

ISBN: 978-83-963014-1-3

Liczba stron: 360

Cena detaliczna: 99,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...