Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Architekci miłości

Klaudiusz Engelmajer

Architekci miłości

33,87

 

Drogi Czytelniku. Skłamałbym, pisząc, że książka, którą trzymasz w dłoniach, jest fikcją literacką. A podobieństwo do osób i wydarzeń w niej przedstawionych jest zupełnie przypadkowe. Każde słowo, każdy znak interpunkcji wypłynął z osobistych doświadczeń, na przestrzeni całego, mojego życia. Syconego potrzebą ciągłego przeżywania miłości. Skłamałbym również, pisząc, że cała historia oparta jest na faktach – bo tak nie jest.

Książka, którą, mam nadzieję, będziesz czytać z zapartym tchem, to historia budowania relacji uczuciowej między kobietą i mężczyzną. To także odważna próba podjęta przez autora wcielenia się w świat uczuć kobiety. Próba zrozumienia jej potrzeb dla pełniejszego, pełnego przeżywania miłości. Wprowadzenie do utworu opisów erotycznych, jest wynikiem przekonania autora, że erotyzm jest istotnym budulcem związku emocjonalnego pomiędzy partnerami. To opowieść o tęsknocie, bólu i cierpieniu – czyli zjawiskach uczuciowych towarzyszących każdej prawdziwej miłości. Ale znajdziecie tu również pokłady rozkoszy i szczęścia, których tak bardzo wszyscy pragniemy. Przede wszystkim jednak jest to historia jednej miłości. Historia o prawdziwych, realnych uczuciach.

Życzę przyjemnej lektury


Klaudiusz Engelmajer – poeta, prozaik, romantyk i marzyciel. Urodzony w 1968 roku w Legnicy. Z zawodu leśnik, absolwent Wydziału Leśnego SGGW. Od 2001 roku członek Związku Literatów Polskich. Autor tomików poezji i bajek dla dzieci: “Dziewczyna i anioł” (1998), “dla twoich oczu” (2016), “w krainie Tomatakao” (2001) oraz “Opowieści Starego Drzewa” (2006).

Mamiko
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-657-9584-7

Liczba stron: 242

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...