Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Arcydzieła sztuki

Hawksley Lucinda, Pankhurst Andy

Arcydzieła sztuki

6.7

(3 oceny) wspólnie z

44,69

 

"Dlaczego niektóre dzieła sztuki są uznawane za wybitniejsze od innych? Arcydzieła wyjątkowe w jakiś sposób satysfakcjonują nas na głębszym poziomie od pozostałych. W tej książce prezentujemy wybór osiemdziesięciu najwybitniejszych obrazów i rzeźb z całego świata i z różnych epok historycznych, próbując dociec, co sprawia, że są uznawane za arcydzieła. Niektóre zawdzięczają swoją wyjątkowość mistrzowskiej kompozycji i kolorystyce, inne w sposób niezwykle dogłębny wnikają w głąb ludzkiej natury, a jeszcze inne niosą ważne przesłanie. Staranna analiza przeprowadzona przez Andy’ego Pankhursta i Lucindę Hawksley pomoże ci dostrzec unikalność tych przełomowych dzieł i docenić nadzwyczajne talenty ich twórców. Otworzy ci oczy na wyjątkowe cechy tych najważniejszych dzieł i pozwoli w pełni docenić. ANDY PANKHURST studiował w Slade School of Fine Art w Londynie. Maluje głęboko ekspresyjne obrazy figuratywne, a jego prace znajdują się w licznych kolekcjach i muzeach w Wielkiej Brytanii i USA. Wykłada w Prince’s Drawing School oraz w National Portrait Gallery w Londynie. W 2002 roku był współzałożycielem London School of Painting and Drawing. LUCINDA HAWKSLEY jest autorką ponad dwudziestu książek, między innymi biografii Lizzie Siddal: The Tragedy of a Pre-Raphaelite Supermodel oraz Katey: The Life and Loves of Dickens’s Artist Daughter. Lucinda jest również wielokrotnie nagradzaną autorką książek podróżniczych oraz wykładowczynią w I.E.S. London i w National Portrait Gallery w Londynie."

Nautica
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-702-0858-5

Tytuł oryginalny: Masterpieces of art.

Liczba stron: 224

Format: 17.0x23.0cm

Cena detaliczna: 64,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...