Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Arduino w nauce Gromadzenie, wyświetlanie i przetwarzanie danych z czujników

Smythe Richard J.

Arduino w nauce Gromadzenie, wyświetlanie i przetwarzanie danych z czujników

49,94

 

Oto proste na pierwszy rzut oka pytanie: jak można realizować podstawowe pomiary za pomocą Arduino, Raspberry Pi lub komputera PC? W większości przypadków rzeczywiście potrafimy wykorzystywać mikrokontrolery, czujniki i umiejętności programistyczne w celu gromadzenia danych. W tej książce autor poszedł jednak o krok dalej i zaprezentował, jak można przekształcić komputer PC, Raspberry Pi i Arduino w system, który może nie tylko gromadzić dane, ale również odpowiednio je oceniać i analizować.
Zaczniemy od prostych zagadnień i na początku zapoznamy się z podstawami elektroniki oraz głównymi pojęciami związanymi z techniką cyfrową i analogową. W książce zostanie przedstawionych 10 ćwiczeń, które pozwolą zdobyć praktyczną wiedzę o właściwościach mikrokontrolerów, graficznej prezentacji danych, podstawowych technikach wykorzystywanych w elektronice oraz podstawach sterowania i pozyskiwania danych.
Książka „Arduino w nauce” objaśnia, jak monitorować i mierzyć parametry fizyczne i chemiczne za pomocą układów scalonych i komputerowych systemów obliczeniowych.
Dzięki tej książce:
• zapoznamy się z podstawowymi sposobami kontaktowania się człowieka z maszyną za pomocą oprogramowania służącego do nadzorowania procesu technologicznego i pozyskiwania danych;
• przeanalizujemy koncepcje odmierzania czasu, zliczania zdarzeń i komunikacji szeregowej;
• przystosujemy mikrokontrolery do wykonywania skomplikowanych działań;
• zrozumiemy zasady pozyskiwania i prezentacji danych.
Hobby – majsterkowanie / oprogramowanie
Dla średniozaawansowanych

Promise
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-754-1475-2

Tytuł oryginalny: Arduino in Science: Collecting, Displaying, and Manipulating Sensor Data 1st ed. Edition

Liczba stron: 398

Format: 17.0x23.0cm

Cena detaliczna: 89,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...