Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Arsenal. Jak powstawał nowoczesny superklub?

Alex Flynn, Kevin Whitcher

Arsenal. Jak powstawał nowoczesny superklub?

6.8

(165 ocen) wspólnie z

34,90

 

Historia zza kulis – od szatni do sali posiedzeń zarządu!
„Alex Fynn to piłkarski guru i zawsze jestem ciekaw, co ma do powiedzenia”
Arsene Wenger
„Potraktujcie »Arsenal« jako wgląd w Arsene’a Wengera, a nie zawiedziecie się”
Patrick Barclay „The Sunday Telegraph”
„To, czego o Arsenalu nie wiedzą Alex Fynn i Kevin Whitcher, pewnie nie jest warte poznania (...). Z pewnością jednak ten tytuł opisuje wiele spraw nie poruszanych nigdzie indziej.
Obejmuje swym zakresem wyniesienie i upadek Davida Deina, wraz z jego transferami i tajemnymi machinacjami, umowy sponsorskie na nazwę stadionu i logo na koszulkach, które dużo nas kosztują, spekulacje na rynku nieruchomości, zbędne gwiazdy, bezwzględność Wengera, wyniesienie i upadek Edelmana, system skautingu, problemy finansowe, budżety transferowe, dymisje w zarządzie, nadejście zagranicznych inwestorów, zaprzestanie prac nad nowym stadionem i wiele innych spraw. A wszystko to na tle budowy trzech różnych drużyn przez Le Szefa.
To zajmująca lektura. Spodoba się każdemu fanowi Arsenalu, którego zainteresowanie wykracza poza samą piłkę”.
Arsenal World
(arsenal-world.co.uk)
Alex Fynn jest znanym konsultantem branży futbolowej. Doradzał kilku klubom, w tym Arsenalowi, w zagadnieniach związanych z mediami i marketingiem. „The Sunday Times” nazwał go „duchowym ojcem chrzestnym Premier Ligue”.
Kevin Whitcher to redaktor The Gooner, wpływowego fanzinu poświęconego Arsenalowi, oraz autor książki Gunning for the Double – the Story of Arsenal’s 1997-98 Season.

Rebis
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-02-19

ISBN: 978-83-751-0955-9

Liczba stron: 384

Format: 135x215mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Tłumaczenie: Maciej Drewnowski

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...