Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Artur Sawicki opowiada o owadach

Artur Sawicki

Artur Sawicki opowiada o owadach

30,77

 

Artur Sawicki opowiada o owadach” to książka niezwykła, tak jak niezwykłe są owady, o których autor opowiada. I te najpospolitsze, jak biedronka czy trzmiel, i zupełnie niepospolite, takie jak modliszka. Każdy z nich ma zaskakujące zachowania, specyficzną dietę, czasem inną dla dorosłych, a inną dla larw, i ubarwienie, które ma ściśle określone funkcje. Zaskakujący jest również ich rozwój osobniczy. Niektóre larwy zupełnie nie przypominają osobników dorosłych, a niektóre tylko nieznacznie się od nich różnią.

A w dodatku, choć małe, owady są najliczniejszą grupą zwierząt i mają wielkie znaczenie dla naszej przyrody.
Prócz nich autor prezentuje cztery najpospolitsze pająki, zwierzęta często mylone z owadami. Wszystko ilustrowane znakomitymi zdjęciami.

• Bliskie spotkania z istotami prawie kosmicznymi
• Bezwzględni drapieżcy i łagodni pracusie
• Samotnicy i grupy rodzinne
• Okazja do przyjrzenia się z bliska niedostrzeganym na co dzień

Artur Sawicki jest z wykształcenia leśnikiem, pracował jako redaktor naczelny dwutygodnika „Las Polski”. Za swoją pasję dziennikarską w 2003 roku został wyróżniony pierwszą nagrodą w konkursie Lasów Państwowych im. Dyrektora Adama Loreta. Obecnie pracuje w Instytucie Badawczym Leśnictwa. Jego pasją jest popularyzacja wiedzy przyrodniczej. Zakochany w Bieszczadach, od ponad 20 lat bada chrząszcze z rodziny kózkowatych w Paśmie Otrytu. Drugą jego pasją jest fotografia przyrodnicza.

Multico
Oprawa twarda

Wydanie: 3

ISBN: 9788377636428

Liczba stron: 120

Format: 23.0x26.0cm

Cena detaliczna: 55,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...