Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

As wywiadu

Brad Thor

As wywiadu

6.8

(14 ocen) wspólnie z

39,00

 

Najnowsza powieść akcji autora bestsellerów „New York Timesa” okrzykniętego Mistrzem Sensacji (BookReporter.com) i Najlepszym Twórcą Thrillerów („Suspense Magazine”).

„W Asie wywiadu Scot Harvath wykazuje się niespotykaną dotąd przebiegłością, determinacją i zabójczą bezwzględnością. Typowe dla Brada Thora zawrotne tempo, dramatyczne zwroty akcji i porywająca narracja, to cechy tego najdoskonalszego thrillera, jaki wyszedł spod jego pióra. Jeżeli nie zetknęliście się jeszcze z twórczością żadnego z „ulubionych pisarzy Amerykanów” (według radia KTTX), powieść Brada Thora będzie idealnym wyborem na początek”.

Na terenie całej Europy dochodzi do serii tajemniczych zamachów, których ofiarą padają dyplomaci. Sposób działania sprawców przypomina akcje Czerwonych Brygad i Frakcji Czerwonej Armii sprzed pół wieku i wydaje się, że terroryści mają ten sam cel. Jednak w mrocznym świecie międzynarodowego szpiegostwa pozory zawsze są mylące.

Wojna wisi na włosku i jedna z najniebezpieczniejszych agencji wywiadowczych świata przygotowuje grunt dla przyszłych batalii. Obniżając morale przeciwnika, może odnieść zwycięstwo, zanim jeszcze rozpocznie się walka. Na swojej drodze napotyka tylko jedną przeszkodę.

Scot Harvath wraz ze swoim zespołem wyrusza do Europy, żeby wypełnić misję o krytycznym znaczeniu – przy użyciu wszelkich możliwych środków musi zapobiec uwikłaniu Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników z NATO w konflikt zbrojny. Do akcji wkraczają też polscy agenci.

Nie mogąc liczyć na pomoc swojego mentora, Harvath musi przyjąć dodatkową funkcję, której zawsze unikał i do której nigdy nie czuł się należycie przygotowany. Czy najtrudniejsza z jego operacji, która może zadecydować o losach świata, zakończy się powodzeniem?

„Nawiązujący do aktualnych wydarzeń, żywiołowy i pełen akcji, której wystarczyłoby na dwie powieści, As wywiadu jest lekturą obowiązkową i najbardziej porywającym thrillerem w kultowym dorobku Brada Thora”. TheRealBookSpy.com

„Thor kreśli autentyczny portret Rosji, ukazując ją jako złowrogie mocarstwo rodem z czasów zimnej wojny, które uporczywie dąży do odzyskania swoich dawnych terytoriów”. „Washington Post”

„Jako mistrz literatury sensacyjnej Thor konsekwentnie podąża drogą wytyczoną przez Johna le Carre’a i jemu podobnych, tworząc powieść na poziomie, w której rozrywka idzie w parze z bardziej wyrafinowanymi wątkami”. „Providence Journal”

Sonia Draga
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-811-0884-3

Tytuł oryginalny: Spymaster

Liczba stron: 332

Format: 140x210mm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...