Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Atalaya Gwiazdomorze

Jaga Rydzewska

Atalaya Gwiazdomorze

29,40

 

Po brawurowej akcji na księżycu Sanyasin Wojownicy budzą się na wyspie, położonej w centrum anomalii infopola. Uwięzieni w obszarze nieciągłości razem z Obcymi, zostają poddani eksperymentom psychomorficznym. Skomplikowane interakcje pomiędzy członkami grupy Atalaya osiągają kulminację w spektakularnych konfliktach. Kulminacją tych działań jest przeskok do tajnej bazy enselinów, istniejącej w nadwymiarze temporalnym. Tam bohaterowie rozdzielają się, żeby popaść w jeszcze większe tarapaty. Czekają ich mrożące krew w żyłach przygody w podziemnym mieście obcej cywilizacji, niesłusznie uznanej za wymarłą. W tym miejscu, położonym poza normalnym kosmosem, po raz pierwszy zawodzą nadnaturalne moce Unicestwiacza.
Akcja powieści przenosi się z planety na planetę, a Wojownicy zostają wplątani w zawiłą sieć intryg, spisków i imperialnych konfliktów. Zemsta wzgardzonej kobiety o mało nie doprowadza do zagłady całej grupy Atalaya. Po raz pierwszy w historii naukowcy wywołują spektakularny wybuch supernowej, który doprowadza do kataklizmu na skalę kosmiczną. Przywódca grupy ledwie uchodzi z życiem, kiedy wróg przypuszcza zmasowany psychoatak. Czy pomimo niezliczonych przeszkód grupa Atalaya zdoła przetrwać i osiągnąć zamierzony cel?

W poetykę nowoczesnej space opery ubrana jest wielowątkowa, barwna, wciągająca akcja, to przyspieszająca zawrotnie, to znów zwalniająca dla nabrania oddechu.

SuperNowa
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 8370541828

Liczba stron: 360

Format: 120x196mm

Cena detaliczna: 29,40 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...