Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Atlas historii Polski. Etui

Opracowanie Zbiorowe

Atlas historii Polski. Etui

88,02

 

Atlas historii Polski to wyjątkowy zbiór map opisujących dzieje ziem polskich. Prezentują wysoki poziom kartografii i – niespotykany w innych wydawnictwach – zakres tematyczny. I nie chodzi tu tylko o przedział czasowy, od momentu pojawienia się człowieka aż do wydarzeń zupełnie współczesnych, lecz także o poglądowe zestawienia całościowych procesów z ich poszczególnymi elementami. 
Przykładowo, obok mapy podziału politycznego Europy w 2. połowie XV w. umieszczono rozwój rosnącego w siłę Zakonu Krzyżackiego (na przestrzeni ponad 200 lat), a nieco dalej wojnę trzynastoletnią Polski z Zakonem i przebieg najważniejszej bitwy tego konfliktu. Lapidarny i celny historyczny komentarz (obejmujący przyczyny konfliktu, jego przebieg i skutki – nie tylko polityczne, ale także gospodarcze) wraz z rycinami, które mogłyby ilustrować wydawnictwa stricte albumowe, dopełniają całości tego dzieła. Takie całościowe ujęcie, z dopracowanymi szczegółami, to rozwiązanie przyjęte w całym atlasie. 
Sprzężenie siły i sprawności przekazu kartograficznego, z profesjonalnymi komentarzami historyków oraz starannie dobranymi rycinami – stanowi o wyjątkowości tej pozycji. Atlas prezentuje nie tylko wydarzenia i procesy polityczne (odmierzane wojnami, potyczkami, zmianami granic, wpływów i sojuszy), lecz także rozwój społeczny, kulturalny, ekonomiczny i religijny naszego kraju. Stale obecne są w nim wątki gospodarcze. Można go czytać na wiele sposobów i ciągle odkrywać nowe zależności.

Demart
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 9788379127184

Liczba stron: 352

Cena detaliczna: 149,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...