Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Autobusik

Autobusik

27,97

 

Autobus już jedzie! Dokąd nas zabierze? Kartonowa książka dla maluchów z tekturowym autobusikiem, przystankiem i pasażerami do złożenia i wspólnej zabawy. Na co czekają na przystanku niedźwiadek, króliczek i wąż? Na czerwony autobus! A dokąd on jedzie? Przekonajcie się sami! To będzie daleka podróż. Przez miasto, przez rzekę, przez deszcz. Pod górę, przez łąkę, przez las… Uwaga, przed nami przystanek! Kto na nim wysiada? I gdzie pojedzie autobus, gdy już wszystkich wysadzi? Dobranoc, autobusiku! Pełna uroku książka o czerwonym autobusiku, który ma ze swoimi pasażerami więcej wspólnego, niż się początkowo wydaje, zaprasza najmłodszych do wielokrotnej lektury i do wspólnej zabawy. W kartonowym etui znajdziecie autobusik, pasażerów i przystanek z tektury. Wypchnijcie je, złóżcie – i w drogę! Bawcie się w historię z książki lub wymyślcie własną autobusową wyprawę! Prosta, pogodna historia z sympatycznymi bohaterami i powracającymi refrenicznie frazami wciągnie maluchy i zaskoczy ciepłym, nieoczekiwanym zakończeniem. Żywe kolory i zaokrąglone kształty składają się na czułe i pełne energii ilustracje, na których uważni mali czytelnicy mogą wypatrzyć szczegóły pozwalające odgadnąć, co zdarzy się za chwilę. Autobusik otrzymał jedną z najstarszych i najważniejszych chińskich nagród dla literatury dziecięcej: Chen Bochui International Children’s Literature Award, a ilustracje zostały wyróżnione prezentacją na Wystawie Ilustratorów na Międzynarodowych Targach Książki Dziecięcej w Bolonii.

Dwie Siostry
Zintegrowana

Wydanie: 1

ISBN: 9788381505482

Liczba stron: 28

Format: 12.8x17.5cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...