Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Babcia Franciszka Historia niezłomnej kobiety, która wychowała papieża

Lucia Capuzzi

Babcia Franciszka Historia niezłomnej kobiety, która wychowała papieża

29,90

 

Przeczytaj opowieść o niezwykłej kobiecie, która, jak twierdzi papież Franciszek, wywarła największy wpływ na jego życie.
Rosa Vassallo Bergoglio doświadczyła w swoim życiu wielu porażek, cierpień i zmartwień. Jednak nigdy nie poddawała się i nie traciła nadziei. Ta drobna kobieta nauczyła się patrzeć złu prosto w oczy. Wierzyła, że chociaż zło jest potężne, to nie do niego należy ostatnie słowo. Przez swych bliskich nazywana wojowniczką, zawsze była pełną życia, silną i niezmiernie odważną kobietą. To ona nauczyła swego pierwszego i najbardziej ukochanego wnuka, który miała potem zostać papieżem, jak spotkać w życiu Jezusa. Nie jakiś abstrakcyjny i odległy absolut, ale żywego Boga, który staje się człowiekiem, aby być razem
z ludźmi i pokazać swą bezwarunkową miłość. Rosa nie miała odpowiedniego wykształcenia, aby teologicznie wyjaśniać wnukom wiarę. Uczyła wiary przykładem własnego życia i prostym, głębokim językiem kogoś, kto żyje tym, co głosi. Być może właśnie dlatego Franciszek, zapytany o najważniejszą osobę w jego życiu, odpowiada bez wahania:
„Moja babcia”. W tej książce została opowiedziana historia życia tej niezłomnej kobiety. Historia, która na pierwszy rzut oka może wydać się zupełnie zwyczajna. Jednak przyglądając się jej bliżej, jak to uczyniła autorka, odkrywamy niezwykłość kogoś, kto był wierzący i żył w pełni swoją wiarą. Kto wplatał wiarę w Boga i Jego królestwo w nieustające następstwo dni i nocy. Kto może być dla nas przykładem, jak w autentyczny i spontaniczny sposób ewangelizować tych, którzy żyją wokół nas.

eSPe
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-748-2688-4

Tytuł oryginalny: Rosa dei due mondi

Liczba stron: 184

Format: 140x200mm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...