Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bakhita Wyzwolona ku świętości

Zanini Roberto Italo

Bakhita Wyzwolona ku świętości

8.0

(2 oceny) wspólnie z

22,06

 

Niewolnica, która została świętą

Jeśli zaczniesz krzyczeć, już jesteś martwa – krzyknął, przykładając nóż do ciała 8-letniej Bakhity. Jej stopy krwawiły, gdy biegła przez pole dojrzewających arbuzów, popychana przez handlarzy niewolników. Ta mała dziewczynka o czekoladowej skórze nie mogła wówczas przypuszczać, że zostanie pierwszą sudańską świętą!

Bohaterka tej książki to wielokrotnie bita i wykorzystywana afrykańska niewolnica, szyderczo nazwana przez handlarzy Bakhita, czyli Szczęśliwa. Była pięciokrotnie sprzedawana i kupowana. Pod koniec XIX wieku ostatecznie została wykupiona w Chartumie przez włoskiego wicekonsula i przywieziona do Włoch. Tam przyjęła chrzest i wstąpiła do Zgromadzenia Córek Miłości Służebnic Ubogich św. Magdaleny di Canossa. Żyła prosto. Opiekowała się dziećmi i pracowała w kuchni. Ci, którzy ją znali, mówili, że byli poruszeni jej wiarą, bliską relacją z Bogiem oraz umiejętnością przyciągania do Niego innych.

„Bakhita” to historia oddanej Bogu kobiety, która doświadczyła fizycznej i psychicznej przemocy, ale pomimo zadanych jej ran do końca zachowała wewnętrzną wolność i podążała drogą ku świętości.

Roberto Italo Zanini jest dziennikarzem katolickiego dziennika „Avvenire”. Współpracował także z czasopismem „Popoli e Missione” i innymi gazetami kościelnymi. Jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków.

eSPe
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-820-1007-7

Tytuł oryginalny: Bakhita. La schiava diventata santa

Liczba stron: 264

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...