Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ballada ptaków i węży

Suzanne Collins

Ballada ptaków i węży

7.6

(3912 ocen) wspólnie z

31,68

 

Czy powieść Ballada ptaków i węży przyniesie odpowiedź na wiele pytań, które zadawaliśmy sobie podczas lektury trylogii?

Dziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczyna poranek dożynek. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skwapliwie skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora, i zdobyć sławę. Potężny niegdyś ród Snowów podupadł i niepewny los Coriolanusa zależy teraz od tego, czy zdoła on pokonać innych mentorów urokiem osobistym i sprytem. Los nie bardzo mu sprzyja. W udziale przypadła mu dziewczyna z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Losy obojga splotą się ciasno. Na arenie rozgrywa walkę na śmierć i życie, ale poza areną zaczyna się w nim budzić współczucie…

Tylko jak postępować według zasad, gdy pragnie się przetrwać za wszelką cenę?

Ballada ptaków i węży jest to czwarta powieść, która ukazuje się w bestsellerowym cyklu Suzanne Collins Igrzyska śmierci i stanowi prequel znanych nam wydarzeń. Tym samym cofamy się o sześćdziesiąt cztery lata, do czasu Dziesiątych Głodowych Igrzysk!

Media Rodzina
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-800-8758-3

Tytuł oryginalny: The Ballad Of Songbirds And Snakes

Liczba stron: 544

Media Rodzina

Format: 135x205mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Tłumaczenie: Małgorzata Hesko-Kołodzińska

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Monika Wróbel

Czekam z niecierpliwością

Czytałam całą serię Igrzysk śmierci i jestem zakochana. Książka opowiada o miłości, poświęceniu i układach. Cieszę się, że będę mogła przeczytać kolejną książkę, która być może przybliży nas niektóre fakty. Nie mogę się doczekać aż zagości na mojej półce. Jeżeli jeszcze nie czytaliście Igrzysk śmierci to zróbcie to jak najszybciej. 

Wiktoria Mrozowska

Dla mnie 10/10

Cała seria była bardzo udana, nie aż tak młodzieżowa jak myślałam na samym początku. Ja osobiście byłam zachwycona a do najmłodszych nie należę. Ballada ptaków i węży również skradała moje serce. Dla każdego fana ta pozycja jak dla mnie jest obowiązkowa.  Ja z całego serca polecam, momentami miałam wrażenie, że książka jest jeszcze lepsza niż mogłabym przypuszczać. 

Weronika Kwaśnik

Udana kontynuacja

Na tę książkę czekałam już długo. Cieszę się, że w końcu trafiła w moje ręce. Seria Igrzysk śmierci postawiła poprzeczkę bardzo wysoko, książki zawierały wszystko to co lubię, cała historia jest niesamowita. Muszę przyznać, że Ballada ptaków i węży sprostała moim oczekiwaniom. Książkę czyta się równie dobrze jak jej poprzednie siostry. Jeżeli czytaliście całą serię to Ballada porwie Was do reszty.  Ja gorąco polecam!

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...