Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ballady i romanse

Adam Mickiewicz

Ballady i romanse

8.2

(5 ocen) wspólnie z

15,12

 

Ballady i romanse w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tego utworu na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.

Ballady i romanse Adama Mickiewicza to jedno z najważniejszych dzieł w polskiej literaturze, a jednocześnie utwór otwierający epokę polskiego Romantyzmu. Każda z ballad znajdujących się w zbiorze jest doskonałą realizacją motywów romantycznych, które składają się na całokształt epoki - mamy tutaj więc nieszczęśliwą miłość, tajemnice i zbrodnie, nastrojowe i niebezpieczne miejsca oraz krajobrazy, duchy, upiory, zjawy, a wszystkie utwory spaja w całość niezmienne przekonanie o istnieniu Boskiej sprawiedliwości, która za każde zło nieuchronnie zsyła karę, a każde dobro zawsze nagradza. Melodyjność i rytmiczność języka oraz dynamiczna akcja ballad sprawiają, że mimo upływu niemal dwustu lat od ich powstania wciąż nie można oderwać się od lektury.

Przedstawiamy nowe wydanie Ballad i romansów - w serii Kolorowa Klasyka, starannie opracowane edytorsko i uzupełnione o ilustracje idealnie oddające atmosferę zbioru, stworzone przez tak znanych artystów, jak Michał Elwiro Andriolli, Czesław Jankowski, Piotr Stachiewicz i wielu innych. W połączeniu z intrygującą, klimatyczną okładką sprawiają one, że książka może stanowić doskonały prezent dla konesera literatury, a także ozdobę każdej domowej biblioteczki.

Zapraszamy do lektury!

Greg
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-751-7944-6

Liczba stron: 88

Format: 17.5x25.0cm

Cena detaliczna: 27,95 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...