Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Balladyna
6.4

(653 ocen) wspólnie z

26,52

 

”Już przeszłość zamknięta
W grobach... Ja sama panią tajemnicy.”
Juliusz Słowacki, ”Balladyna”, Akt V, Scena IV

Ośmiu wybitnych polskich autorów pokazuje współczesną twarz Balladyny!

Balladyna jednak ma wiele oblicz. Raz dla spełnienia swojego kaprysu odcina głowę, a innym razem potrafi zabić kogoś po cichu, a winą obarczyć kogoś innego. Przepełniona nienawiścią do wszystkiego i wszystkich nie przebiera w środkach do zrealizowania swoich planów ani przez chwilę. Ma bardzo dobrą pamięć i nie ma w niej ani grama litości. Kłamie, oszukuje, manipuluje i zabija. Diabłu poddała się już jako dziecko. Skrywa się pod innymi imionami: Bella, Beata, B., Sandra, Waleria, a nawet Al Bandyn. Niezależnie jakie imie by przybrała i yak w końcu udaje się ją rozpoznać po charakterystycznej bliźnie znajdującej się na czole.

Nie każdy jednak jest na tyle rozsądny, by zejść jej wtedy z drogi...


Filia
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-807-5693-9

Liczba stron: 432

Format: 13.5x20.5cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Agata Koleszka

Warto przeczytać!

,,Balladyna'' to była moja ulubiona szkolna lektura, więc kiedy dowiedziałam się, że ma wyjść zbiór opowiadań powstałych na bazie tego utworu, to wiedziałam, że przeczytam. Zaciekawiło mnie jak współcześni autorzy poradzą sobie z zadaniem pokazania oblicza Balladyny.

Opowiadań jest dużo, niektórzy autorzy bardzo mnie do siebie przekonali. Tak bardzo, że muszę przeczytać przynajmniej jedną z ich powieści, aby zobaczyć czy znajdą się na liście moich topowych autorów. Historie były różne, niektóre pełne napięcia, inne były bardzo drastycznie opisane, ale jedno jest pewne, tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Beata ryjek

Różnorodnie

Książkę kupiłam dla Alka Rogozińskiego, który od dawna jest jednym z autorów, którego książki najchętniej czytam. Autor jak zwykle mnie nie zawiódł! Co do innych historii, to bardzo wyróżniało się opowiadanie Roberta Małeckiego, ono naprawdę zasługuje na pełną uwagę! Ogólnie mimo, że wielu autorów interpretuje jedną książkę, to zakończenia nie są nawet zbliżone do orginalnej wersji. Książkę polecam wszystkim faną ,,Balladyny'' oraz osobą, które chciałby poznać nowych autorów.
Jolanta Banaś

Balladyna współcześnie

Super! Kilka opowiadań tak bardzo mi się spodobało, że nie obraziłabym się jeśli by były wydane w książkowej wersji. Jeśli ciekawi Cię jak historię Balladyny zinterpretowali współcześni autorzy to naprawdę warto! Historie są naprawdę zaskakujące i jest pełno perełek, które wciągają od kilku pierwszych zdań. Warto!

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...