Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Banda Czarnej Frotte

Justyna Bednarek, Daniel de Latour

Banda Czarnej Frotte

7.9

(305 ocen) wspólnie z

39,99

 

Już jest!
Po raz trzeci spotkamy się ze skarpetkami, które jak już wiemy, uciekają przez dziurę pod pralką.
Część ta skupia się na losach jeden ze skarpetek – czarnej skarpetce frotté. Poczuła ona chęć poznania nowych miejsc, a także jest pełna obaw, że pewnego dnia skończyć może w śmietniku.
Szczęśliwie natrafia na pająka, który przyjmuje ją na swój okręt. Zachwycona nowym miejscem postanawia uwiecznić historię w formie dziennika.
Jednak to nie koniec.
Towarzysze przyjmują kolejne postaci do szalupy, tworząc swoisty rodzaj gangu.


Czarna skarpetka frotté, pełna entuzjazmu i niepokoju, wyruszyła na swoją przygodę w poszukiwaniu nowych miejsc. Zdawała sobie sprawę, że w każdej chwili mogłaby skończyć w śmietniku, zapomniana i porzucona. Chciała jednak w pełni wykorzystać swoje życie i odkrywać świat poza domem pralni.

Podczas swojej wędrówki, czarna skarpetka natrafiła na małego pająka, który właśnie przygotowywał się do wypłynięcia na swoim okręcie. Pająk, o imieniu Syriusz, przyjął skarpetkę na swój statek, który nazwał ""Okrętem Skarpetkowym"". Zaskoczona tym nieoczekiwanym przyjazdem, czarna skarpetka postanowiła uwiecznić swoje przygody i emocje w formie dziennika.

Wkrótce okazało się, że Syriusz nie był jedynym, kto znalazł schronienie na Okręcie Skarpetkowym. Stopniowo dołączali do nich inni uciekający skarpetki, tworząc swoisty gangu. Były tam skarpetki sportowe, kolorowe skarpetki dziecięce i nawet jedna elegancka skarpetka żakardowa. Każda z nich miała swoją historię i marzyła o wielkich przygodach.

Gang skarpetek szybko wyruszył w dalszą podróż, odkrywając kolejne miejsca i spotykając różne stworzenia. Wspólnie przemierzali górskie szlaki, zaglądali w tajemnicze jaskinie i pływali w błękitnych wodach. Ich dzienniki wypełniały się opisami niezwykłych krajobrazów, spotkań z egzotycznymi zwierzętami i emocjonującymi przygodami.

Podczas jednej z ekscytujących wypraw, gang skarpetek natknął się na pokaźny skład skarpetek, które były na skraju zniszczenia. Były to skarpetki porzucone i niechciane, które nie miały już nadziei na lepsze życie. To spotkanie zainspirowało gang skarpetek do działania. Postanowili pomóc tym opuszczonym skarpetkom, dając im drugą szansę.

W wyniku ich wysiłków, Okręt Skarpetkowy stał się miejscem bezpiecznym dla każdej uciekającej skarpetki. Gang skarpetek zjednoczony siłą przyjaźni, współpracą i wytrwałością, uratował wiele skarpetek przed zapomnieniem i samotnością.

Historia gangu skarpetek na Okręcie Skarpetkowym stała się legendą. Ich odwaga, determinacja i dobroć były źródłem inspiracji dla innych skarpetek, które pragnęły zaryzykować ucieczkę i odnaleźć swoje miejsce w świecie. Czarna skarpetka frotté, Syriusz i reszta gangu skarpetek stali się bohaterami nie tylko w swoich dziennikach, ale również w sercach wszystkich, którzy uwierzyli w siłę przyjaźni i możliwość spełnienia swoich marzeń.

Poradnia K
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-660-0535-8

Liczba stron: 168

Format: 17.0x24.5cm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Audiobook

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...