Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Barca. Życie, pasja, ludzie

Jimmy Burns

Barca. Życie, pasja, ludzie

7.5

(2 oceny) wspólnie z

44,90

Najlepsza książka o FC Barcelonie, jaka kiedykolwiek powstała!

Nieomal rozszarpana siatka w bramce Sampdorii Genua. Piłkarz, który miał się stać legendą, podpisujący kontrakt po pijanemu z – jak sądził – Realem Madryt. Bramkarz uciekający z Hiszpanii w przebraniu i prezydent klubu rozstrzelany przez frankistów. Trofea zniszczone i stopione po uderzeniu bomby w klubowy budynek. Wiceprezydent klubu skaczący do Tamizy i kibice wygwizdujący swoją drużynę mimo prowadzenia w Gran Derbi…

Tętniąca emocjami historia Barçy. Historia klubu, piłkarzy, kibiców i Katalonii. Historia najpiękniejszej piłkarskiej wspólnoty na świecie!

Drugie wydanie zaktualizowane jest o nowy wstęp autora i rozdział poświęcony sukcesom pod wodzą Pepa Guardioli i Luisa Enrique.

***



„Barcelona jest wielkim kościołem”, pisze Burns. A ta książka jest dla wszystkich, których ten kościół pomieści: i fanatyków, i sceptyków. I dla ludzi innych wyznań niż barcelońskie też. Bo Burns nie opisuje Barçy na kolanach. On ją opisuje dobrze.

Paweł Wilkowicz, Sport.pl



Więcej niż klub, więcej niż książka!

Andrzej Chojnowski, CKM



Bez Barçy futbol nie byłby tym, czym jest!

Leszek Orłowski, Piłka Nożna



Jimmy Burns sprawia, że historię FC Barcelony czyta się jak napakowaną emocjami i zwrotami akcji opowieść. Malowniczy i nieraz zadziorny humor wraz z wnikliwą analizą wydarzeń powoduje, że obok tej książki nie będzie można przejść obojętnie.

Tomasz Szymoński, fan FC Barcelony



Kipiąca emocjami i pełna nieznanych faktów fenomenalna historia FC Barcelony.

Łukasz Surzyn, FCBarca.com



Barça to przede wszystkim ludzie! Gracze, trenerzy, działacze i kibice dzielą te same uczucia, pragnienia i pasję. Ta książka to fantastyczna przygoda i historia barcelonismo w pigułce.

Adam Marszał, Fan Club Barça Polska



Fantastyczna. Świetnie udokumentowana i wspaniale napisana historia piłkarskiego fenomenu.

Daily Telegraph



Fascynująca i bardzo dobrze opowiedziana biografia klubu. Burns wyśmienicie orientuje się w historii Katalonii.

Sunday Times



FC Katalonia nie mogła wymarzyć sobie dokładniejszego, a zarazem bardziej życzliwego kronikarza.

Sunday Telegraph



Efekt badań nad historią klubu piłkarskiego wykracza daleko poza futbol… Burns to wspaniały dziennikarz, a tego dzieła nie wolno przegapić.

Total Football

SQN
Oprawa: Twarda, wydanie drugie

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania:
2014-10-15

ISBN: 978-83-7924-560-4

Tytuł oryginalny: Barca. People's Passion

Liczba stron: 480

SQN

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Tłumaczenie: Michał Borkowski, Bartosz Sałbut

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...