Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bardzo wielkie pojednanie

Krzysztof Maćkowski

Bardzo wielkie pojednanie

7.9

(10 ocen) wspólnie z

14,59

 

Karpio - trzydziestoparolatek, który nie przyjął do wiadomości, że powinien wreszcie dorosnąć, organizuje po śmierci Jana Pawła II pojednanie kibiców Wisły i Cracovii. Z czasem uświadamia sobie, jak ważne jest dla niego inne pojednanie - z żoną Olgą i powrót do rodziny. Czy uda mu się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu? A nawet trzy? Bowiem dla Karpia pojednanie jest także okazją, żeby ocaleć w pojedynku z Temidą.
„Bardzo wielkie pojednanie” to powieść błyskotliwa i zadziorna. Pełna humoru, ale i gorzkiej ironii. Autor wprowadza Czytelnika w świat, gdzie miłość sąsiaduje z nienawiścią, a wierność ze zdradą. Gdzie fanatyzm i euforia mieszają się z chwilami zwątpienia i życiowymi upadkami. W świat, w którym nawet katastrofa może być cudem…

Krzysztof Maćkowski – pisarz, scenarzysta, reporter. Autor powieści „Raport Badeni” (Wydawnictwo Znak); reportaży z różnych części świata oraz licznych wywiadów, w tym z Czesławem Miłoszem, opublikowanego w tomie dzieł zebranych poety „Rozmowy polskie 1999–2004” (Wydawnictwo Literackie) czy z Ryszardem Kapuścińskim, który znalazł się w książce „Ryszard Kapuściński. Autoportret reportera” (Wydawnictwo Znak). Z pasją podróżuje. Peregrynacje łączy z pisaniem, jest autorem praktycznego bedekera „Grodno. Miasto nad Niemnem” (Wydawnictwo Bezdroża). Scenarzysta filmu fabularnego „Kontrakt” (reż. Ksawery Szczepanik) oraz pomysłodawca i współautor serialu „Wataha” (HBO). Założyciel fundacji „Urwany Film”. Biega w maratonach. Jest zagorzałym kibicem piłkarskim. ?

Papierowy Motyl
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-622-2265-0

Liczba stron: 182

Format: 12.5x19.5cm

Cena detaliczna: 28,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...