Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Baśń o płonącej lampie

Adam Gabriel

Baśń o płonącej lampie

7.9

(7 ocen) wspólnie z

8,90

 

Braciszek Nelki i Kondzia ciężko zachorował. Ponieważ w rodzinnej wiosce nie było dla niego ratunku, rodzice dzieci wyruszyli w świat, by poszukać lekarstwa dla umierającego synka. Gdy ich nieobecność się przeciągała, dzielne rodzeństwo za namową babci postanowiło podążyć śladem mamy i taty, by odnaleźć ich i sprowadzić z powrotem do domu.

Czy Nelce i Kondziowi udało się odnaleźć rodziców? Jakie przeżyli przygody i kogo spotkali na swej pełnej niebezpieczeństw oraz cudownych wydarzeń drodze? Tego dowiecie się z lektury tej niezwykłej opowieści!

Baśń o płonącej lampie to przepiękne opowiadanie, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Za wzruszającą historią kryje się w nim uniwersalne przesłanie o tym, że na życiowych ścieżkach nigdy nie jesteśmy sami. Dociekliwy czytelnik w postaciach Pasterza i jego matki odkryje nawiązanie do Jezusa i Maryi, którzy podobnie jak bohaterowie książki przychodzą nam z pomocą w najtrudniejszych chwilach naszego życia.


W tej na pierwszy rzut oka prostej opowieści znalazłam coś, co mnie bardzo mocno uderzyło. Jako matka dwóch synów ciągle skupiam się na tym, żeby jak najlepiej wychować swoje, dzieci. Chcę przekazać im wartości i wiarę, którą wyznaję, chcę, by stały się dobrymi, pięknymi ludźmi. A jednocześnie zbyt rzadko zwracam uwagę na to, jak wiele sama czerpię właśnie od nich. Jaki wielki wpływ one mają na wzrost we mnie tych wartości, które chcę im przekazać. Bardzo bym chciała, żeby moje dzieci wiedziały, że same mają bardzo duży wpływ na zbawienie tych, którzy ich otaczają. A to właśnie bardzo pięknie ukazuje historia zawarta w tej książeczce.

Emilia Litwinko, autorka książek dla dzieci, m.in. Opowieści kornika, Opowieści gwiazdeczki i Anioła Stróża.

eSPe
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-748-2853-6

Liczba stron: 48

Format: 14.0x19.7

Cena detaliczna: 12,44 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...