Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Batman Detective Comics T.9 Dwa oblicza Two-Face'a

Robinson James A.

Batman Detective Comics T.9 Dwa oblicza Two-Face'a

6.6

(22 ocen) wspólnie z

39,99

 

Dziewiąty i ostatni tom „Batman – Detective Comics” w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Dawno temu Harvey Dent był najlepszym człowiekiem w Gotham. Teraz należy do najgorszych. Przestępca znany jako Two-Face, diabelska osobowość Harveya, boleśnie mu przypomina, że dawniej służył miastu jako prokurator okręgowy... i był bliskim przyjacielem oraz sojusznikiem Batmana i Jima Gordona.
Gdy w mieście wybucha fala przestępstw, a na ulicach pojawiają się członkowie złowrogiej organizacji terrorystycznej, Mroczny Rycerz musi współpracować z Two-Face’em, aby zaprowadzić porządek w Gotham. Dla Harveya jest to szansa na zakończenie sprawy sądowej, której nie zdołał doprowadzić do finału... o ile utrzyma pod kontrolą swoją mroczną osobowość. Jeśli mu się powiedzie, jego niecodzienna współpraca z Batmanem może się opłacić i wyznaczyć punkt zwrotny w jego tragicznym życiu. Jednak gdy o równowadze pomiędzy dobrem a złem decyduje rzut monetą, wszystko może się zdarzyć. Niektóre blizny są głębokie, jednak spisek, jaki odkryją Batman, Gordon oraz Two-Face, sięga jeszcze głębiej.
Legendarny scenarzysta komiksowy James Robinson dołącza do rysowników Stephena Segovii i Carmine’a Di Giandomenico w albumie „Batman - Detective Comics: Dwa Oblicza Two-Face’a”. To ekscytująca przygoda, dzięki której Mroczny Rycerz będzie mógł zgłębić psychikę jednego ze swoich najbardziej fascynujących przeciwników

Egmont
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-281-9797-8

Tytuł oryginalny: Batman: Detective Comics vol. 9: Deface the Face

Liczba stron: 132

Format: 16.7x25.5cm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...