Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Batman. Ziemia niczyja. Wstrząsy wtórne. Tom 2

Batman. Ziemia niczyja. Wstrząsy wtórne. Tom 2

112,49

 

Drugi tom siedmiotomowej sagi o upadku Gotham. „Batman: Ziemia Niczyja” to jedno z kluczowych dzieł w historii komiksów o Mrocznym Rycerzu. Crossover rozegrał się na łamach różnych tytułów związanych z Batmanem pod koniec lat 90., a jego pomysłodawcą był Jordan B. Gorfinkel. Gotham legło w gruzach po jednym z największych trzęsień ziemi, jakie kiedykolwiek nawiedziło Wschodnie Wybrzeże. Kataklizm doprowadził do niezliczonej liczby ofiar i zniszczeń, których koszty szacowane są na miliardy dolarów. Batman, Robin i Nightwing wyruszają szukać ocalałych wśród gruzów, walcząc jednocześnie ze starymi wrogami, takimi jak Clayface, Mister Freeze, Szalony Kapelusznik i inni złoczyńcy grasujący po zniszczonym Gotham. Może się jednak okazać, że Mroczny Rycerz i jego partnerzy to za mało, gdy normy społeczne zaczynają się chwiać, a mieszkańcy Gotham uciekają ze zniszczonego miasta. Czy nawet pełne wsparcie komisarza Gordona i policji wystarczy, by odbudować zniszczone miasto? A może nie ma już dla niego ratunku? Autorami scenariusza są legendarni twórcy jak Chuck Dixon, Doug Moench czy Alan Grant. Za rysunki odpowiadają zaś doskonali artyści jak Mark Buckingham, Norm Breyfogle, Jim Aparo i inni. W tomie „Batman: Ziemia Niczyja – Wstrząsy wtórne” umieszczono wszystkie epizody będące bezpośrednią kontynuacją albumu „Batman: Ziemia Niczyja – Kataklizm”. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Detective Comics” #722, #724-726, „Batman” #555-559, „Batman: Shadow of the Bat” #75-79, „Robin” #54 oraz „The Batman Chronicles” #14.

Egmont
Oprawa twarda

ISBN: 9788328165335

Tytuł oryginalny: Batman: Road To No Man’s Land Volume 1

Liczba stron: 420

Format: 17.0x26.0cm

Cena detaliczna: 179,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...