Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Battle Cry of Freedom Historia Wojny Secesyjnej

McPherson James M.

Battle Cry of Freedom Historia Wojny Secesyjnej

8.4

(13 ocen) wspólnie z

62,66

 

Zdobywca nagrody Pulitzera "Najlepsze jednotomowe opracowanie dotyczące wojny [secesyjnej] oraz jej przyczyn". - the Washington Post Book World Zawierające nowe posłowie od autora, to nowe wydanie zdobywcy nagrody Pulitzera, "Battle Cry of Freedom" wciąż bez wątpienia pozostaje najlepszym jednotomowym opracowaniem historii wojny secesyjnej. Płynna narracja Jamesa McPhersona w pełni łączy wydarzenia polityczne, społeczne i wojskowe, które wypełniały dwie dekady od wybuchu jednej wojny w Meksyku do zakończenia drugiej pod Appomatox. "Najlepsze jednotomowe opracowanie [okresu wojny secesyjnej] jakie zdarzyło mi się czytać. W zasadzie może być najlepszym do tej pory wydanym... Pisarstwo historyczne najwyższych lotów". - Hugh Brogan, The New York Times Review "Zręcznie napisana, wdzięcznie skomponowana, bogato uargumentowana i trzymająca w napięciu... jako opowiadana historia jest bezkonkurencyjna. Pełna szczegółów i cytatów, oparta na solidnie opracowanych wnioskach... Najlepsza historia wojny secesyjnej jaką wciśnięto w jedną okładkę". - Los Angeles Times Book Review "Natychmiast zajęła swoje miejsce jako najlepsze jednotomowe opracowanie przyczyn wojny secesyjnej i jej przebiegu... wspaniale opowiedziana i elegancko napisana historia". - The Philadelphia Inquirer James McPherson jest emerytowanym profesorem historii Stanów Zjednoczonych na Uniwersytecie w Princeton. Napisał także "Crossroad of Freedom: Antietam, For Cause and Comrades" oraz "Abraham Lincoln and the Second American Revolution".

Napoleon V
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-817-8284-5

Liczba stron: 828

Cena detaliczna: 99,99 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...