Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bayern Globalny superklub

Uli Hesse

Bayern Globalny superklub

7.4

(114 ocen) wspólnie z

44,90

 

Historia bawarskiej superpotęgi
Namiętnie wspierany przez miliony fanów, ale jednocześnie najbardziej znienawidzony w całych Niemczech. Od lat należy do europejskiej czołówki, wciąż znajdując się w rękach kibiców. Ma w składzie wiele gwiazd, nie ma za to długów.
Bayern Monachium to klub pełen skrajności. Uli Hesse, rozmawiając z legendami: Beckenbauerem, Effenbergiem czy Matthäusem, otwiera wrota twierdzy bawarskiej superpotęgi i zabiera czytelnika w fascynującą podróż po jej tajemnicach.
Od zatargów z nazistami, przez czasy „FC Hollywood” w latach 90., po erę Guardioli, Lahma i Lewandowskiego. Od jedynego spadku z Bundesligi, przez pięć triumfów w Pucharze Mistrzów, po 27 tytułów mistrza Niemiec.
Przed Wami wyjątkowa książka o wyjątkowym klubie, którą powinien przeczytać każdy wyznawca motta Mia san mia – Jesteśmy, kim jesteśmy.
***
Uli Hesse prowadzi czytelnika przez historię piłkarskiego giganta za rękę, jak dziecko po lunaparku. Za każdym rogiem – atrakcja. Tu nie ma nudnych opisów dryblingów i strzałów, to książka opisująca fenomen społeczny. Bayern nie wymyślił hasła „więcej niż klub”, Bayern wprowadził je w życie.
- Michał Kołodziejczyk, redaktor naczelny WP SportoweFakty
Książka Hessego to pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów Bayernu, ale także dla wszystkich pasjonatów niemieckiego futbolu. Autor w zwięzłym i charakterystycznym dla siebie kronikarskim stylu, znanym choćby z książki Tor!, opisuje losy klubu od jego zarania aż do czasów współczesnych, z wyczuciem akcentując punkty zwrotne w jego historii.
- Tomasz Urban, „Piłka Nożna” i Eleven Sports
Świetnie napisana, pełna anegdot, naładowana szczegółową wiedzą historyczną. Oto książka, na którą jako kibic Bayernu czekałem ponad 30 lat. Uli Hesse w świetnym stylu przedstawia niesamowitą drogę Bawarczyków od przeciętnego klubiku aż do supermocarstwa, którym jest dziś.
- Marek Wawrzynowski, WP Sportowe Fakty
Napisanie historii Bayernu Monachium, która nie będzie ani deprecjonować, ani gloryfikować bawarskiego klubu, jest nie lada wyczynem. Uli Hesse zrobił to w tej fascynującej książce, która zdecydowanie wyróżnia się wśród publikacji na temat Bawarczyków.
- John Van Lear, „When Saturday Comes”
Fragment książki - Bayern. Globalny superklub issuu.com/wydawnictwosqn/docs/bayern_issuu

Sine Qua Non
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-812-9101-9

Tytuł oryginalny: Bayern. The Making of a Superclub

Liczba stron: 344

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...