Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Behawioralna analiza prawa Od Leona Petrażyckiego do Cassa Sunsteina

Zyzik Radosław

Behawioralna analiza prawa Od Leona Petrażyckiego do Cassa Sunsteina

28,38

 

Zagadnienie behawioralnej analizy prawa nie należy do kategorii problemów zbyt często podnoszonych w polskim piśmiennictwie naukowym. Mimo iż od co najmniej kilkudziesięciu lat stanowi ono ważny element debaty toczącej się w międzynarodowej przestrzenni naukowej, w polskiej nauce jest wciąż relatywnie mało obecne. Na szczęście zaczyna się to zmieniać, także za sprawą takich badaczy, jak autor recenzowanej pracy.

dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK

Opracowanie z zakresu behawioralnej analizy prawa jest aktualnym i cennym głosem w teoretycznej i praktycznej debacie prowadzonej na przecięciu prawa, ekonomii i polityki publicznej. W kontekście istniejącej literatury tematu mogę stwierdzić, że jest to pierwsza tego typu pozycja na rynku krajowym, która przybliża polskiemu czytelnikowi stan i dynamikę tego najnowszego nurtu badań behawioralnych, jednocześnie osadzając ją w pracy polskiego klasyka nauk prawnych.

dr hab. Karol Olejniczak, prof. Uniwersytetu SWPS

Radosław Zyzik – doktor nauk prawnych, ekonomista, prodziekan Wydziału Pedagogicznego Akademii Ignatianum w Krakowie. Starszy analityk w Polskim Instytucie Ekonomicznym. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych, popularnonaukowych, raportów i ekspertyz, w których łączy wiedzę z psychologii poznawczej i społecznej oraz ekonomii behawioralnej z naukami prawnymi i polityką publiczną. Członek International Behavioural Public Policy Association (IBPPA), Polskiej Sieci Filozofii Ekonomii (PSFE) i Akademickiego Stowarzyszenia Psychologii Ekonomicznej (ASPE).

Ignatianum
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-761-4433-7

Liczba stron: 180

Format: 16.0x24.0cm

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...