Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Berlin Indigo

Zbigniew Zbikowski

Berlin Indigo

5.0

(4 oceny) wspólnie z

14,99

 

W Berlinie zostaje zamordowany polski pisarz, przy którym policja odnajduje maszynopis
nieukończonej powieści kryminalnej. Krótko potem lekarz sądowy Daniel Eden, współpracujący z prowadzącym śledztwo komisarzem Adlerem, znajduje w swoim samochodzie tajemniczą kobietę. Początkowo podejrzewa ją o chorobę psychiczną, gdyż Agata utrzymuje, że pochodzi z innej fabuły. W dodatku twierdzi, że Daniel nie jest samodzielnym, wolnym w swoich decyzjach mężczyzną, tylko bohaterem wymyślanym przez jakiegoś twórcę, w pełni od niego zależnym. Jakież jest zdziwienie doktora, gdy imię tej kobiety odnajduje w ostatnich zdaniach nieukończonej powieści w nieznanym mu języku… Rozpoczyna się zaskakująca, pełna zwrotów i nowych zagadek wędrówka obojga – Daniela i Agaty – w poszukiwaniu zabójcy pisarza, będąca w istocie drogą w poszukiwaniu własnej tożsamości.

ZBIGNIEW ZBIKOWSKI od debiutu prozatorskiego w końcu lat siedemdziesiątych do wydania drukiem ponad trzydzieści lat później swojej pierwszej powieści Berlin Blue (2012) pracował głównie jako dziennikarz i redaktor cudzych tekstów. Berlin Indigo to druga ozycja z zaplanowanej przez autora Trychromii berlińskiej. Pisarz wydał też drukiem powieść Transprussia (2013), która w 2015 roku znalazła się w polskim finale Europejskiej Nagrody
Literackiej.

Edipresse Polska
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-798-9813-8

Liczba stron: 336

Format: 11.0x18.0cm

Cena detaliczna: 14,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...