Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bery, gangster i góra kłopotów

Małgorzata Strękowska-Zaremba

Bery, gangster i góra kłopotów

7.6

(14 ocen) wspólnie z

24,90

 

Kuba i Wojtek to kumple na dobre i na złe. Niestety na ich osiedlu niewiele się dzieje. Inne dzieciaki przeżywają niezwykłe przygody, a oni nie. Co za niesprawiedliwość! Wkrótce jednak szczęście uśmiechnie się i do chłopaków. W okolicy pojawi się prawdziwy gangster…
„Bery, gangster i góra kłopotów” opowiada z dużym humorem o wielu ważnych sprawach: problemach w szkole, ucieczce z domu, dotrzymywaniu słowa, a także o wścibskich dziewczynach, których „nie można lubić!”.
Książka otrzymała wyróżnienie w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY oraz Małego Donga – nagrodę dziecięcego jury w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku Fundacji Świat Dziecka. Była też nominowana do Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego.
Małgorzata Strękowska-Zaremba – pisarka, dziennikarka, członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Polskiej Sekcji IBBY oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Publikowała opowiadania oraz teksty dziennikarskie w „Tygodniku Solidarność”, „Wiadomościach Kulturalnych”, „Magazynie Literackim”, „Bibule” – dodatku do „Rzeczpospolitej”, „Życiu”, „Wyspie”, „Nowym Dzienniku” nowojorskim piśmie dla polonii.
Autorka książek dla dzieci oraz powieści, opowiadań, tekstów edukacyjnych w pismach dla dzieci i młodzieży: „Miś”, „Świerszczyk”, „Płomyczek”, „Bluszczyk”. Współscenarzystka pierwszych odcinków programu telewizyjnego dla dzieci i rodziców „Od słów do głów” emitowanego na antenie TVP1. Współautorka podręczników do nauczania zintegrowanego dla kl. 0–III z cyklu „Moje abc”, przewodników dla nauczycieli, książek edukacyjnych dla kl. IV–VI i gimnazjum.
Laureatka wielu konkursów, m.in. w 2004 r. otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Abecelki i duch Bursztynowego Domu”. Za książkę „Bery, gangster i góra kłopotów” w 2006 r. otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY, a w 2007 r. wyróżnienie Fundacji Świat Dziecka w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2006, jak również nominację do Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego oraz Małego Donga – nagrodę dziecięcego jury. W 2008 r. otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2008 za książkę „Złodzieje snów”. W 2009 r. za tę samą książkę, przyznano jej II Nagrodę w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, nagrodzona pozycja wpisana została na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.
Monika Pollak – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ilustruje książki dla dzieci oraz podręczniki szkolne. Zajmuje się również grafiką użytkową. Dotychczas współpracowała z Gdańskim Wydawnictwem Psychologicznym, Wydawnictwami Szkolnymi i Pedagogicznymi, Wydawnictwem Szkolnym PWN, wydawnictwem MAC Edukacja, Nową Erą, Siedmiorogiem, Magination Press oraz Naszą Księgarnią.

Nasza Księgarnia
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-08-07

ISBN: 978-83-101-2793-8

Liczba stron: 208

Format: 140x195mm

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...