Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bestia

Marek Kubski

Bestia

7.5

(4 oceny) wspólnie z

41,00

 

Od tysiącleci żywi wysilają wyobraźnię, aby samym sobie przedstawić śmierć. W średniowieczu i czasach późniejszych w każdym z kościołów wisiał obraz, który miał stanowić przestrogę. W zgodnym korowodzie postępowały obok siebie przyodziane według wymogów swego stanu postacie: panicz i pachołek, król i żołnierz, wielmoża i żebrak, dama i służąca. Nawet najuboższe z ludzkich szat jaśniały bogactwem kolorów wobec towarzyszącej im najbardziej szarej nagości. Kompletnej nagości, bo obdartej nawet ze skóry. Każda bowiem z osób ściskała w dłoni piszczel bladego kościotrupa. Kostucha na znak równości wobec niej całego ludzkiego rodzaju – wszystkim błyskała w oczy ostrzem swej kosy. Tyle treść malowidła. A co dzieje się po śmierci i tym, co po niej jest, mogą powiedzieć osoby najbardziej kompetentne w naszych czasach, a więc ci, którzy ją przeżyli.

Tym razem książka „Bestia” według Marka Kubskiego jest symptomem apokaliptycznej degradacji i rozpadu naszej cywilizacji.

***

Marek, główny bohater książki, przyjeżdża do Australii w poszukiwaniu pracy. Emigrant z Polski mieszka u siostry swojego ojca, ciotki Teresy. Poczciwy, zdesperowany mężczyzna ze słabą znajomością języka angielskiego postanawia od rana szukać pracy. Ranek jednak okazuje się być mocno zadziwiający, a nawet zatrważający. Przed oczyma przewijają się jemu obrazy z dzieciństwa. Przerażony nagle widzi dziwną, świetlistą postać, a chwilę potem czarną rękę, która stara się wyrwać przestraszonego mężczyznę.

Siódmy dzień na obczyźnie nie jest tym szczęśliwym, a miejscowość Alice Springs wnosi w życie Marka, raczej same kłopoty. Potem natomiast, jest tylko gorzej.

Książka swoją bogatą treścią buduje napięcie a piękny plastyczny język Artysty malarza w wyjątkowy sposób opisuje zdarzenia jakie mają tam miejsce. Treść w niej zawarta potrafi zaskoczyć niejednokrotnie.

Autor przedstawia zdesperowanego mężczyznę, który musi wykonać plan do którego zostaje wcześniej zmuszony. Pojawiają się osoby, przeszkadzające w owych działaniach czy też inne dopingujące mężczyznę duchowe postacie. Zaskakująca wiedza jest pomieszana z okrucieństwem i bezwzględnością. Życie jest zagrożone a precyzyjnie opisywane emocje wciągają czytelnika ciągle głębiej. Miłosne uczucie jakie pojawia się w książce daje nadzieję a dojrzałość głównego bohatera zdumiewa.

Groza, niepewność, tajemniczość jest połączona z nauką, humorem i namiętnością.

Książka polecana dla miłośników mocnych wrażeń oraz tych, którzy szukają estetyki słowa, ciekawych opisów, emocji oraz elementów zaskoczenia.

***

KUBSKI MAREK ur. 22 maja 1959 r. we Wrocławiu – artysta malarz, kompozytor, muzyk, pisarz, satyryk, scenarzysta filmowy. Studiował w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, a także kształcił się pod kierunkiem malarza batalisty prof. Michała Byliny. Od 1981 roku żyje i tworzy w Wiedniu. Jest autorem cyklu obrazów pt. „Hunter Of The Apocalypse”. Maluje sceny batalistyczne, motywy symboliczno-fantastyczne, akty, pejzaże oraz liczne grafiki – m.in. Umberto Eco „Imię Róży”. Dzieło pt. „DER ABSCHIED” 167x300 „Pożegnanie” – polski huzar na koniu, zostało przyjęte w poczet Zbiorów Narodowych Austrii – Hofburg (Pałac Cesarski). Jego obrazy znajdują się w zbiorach muzealnych Ameryki, Europy (Mariahilf Museum) oraz wśród prywatnych kolekcji. Wystawie prac towarzyszy najczęściej oprawa muzyczna według własnych kompozycji. Artysta gra na licznych instrumentach, komponuje i jest wydawcą własnych płyt pt. „Hunter Of The Apocalypse”, „Ozon Gap”, „Shock”. Twórczość Marka Kubskiego uhonorowana została licznymi nagrodami. Horror „Statek Widmo”, którego autorem jest Marek Kubski, otrzymał bardzo dobre recenzje czytelników

Poligraf
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-785-6278-8

Liczba stron: 256

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 41,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...