Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Beton

Beton

29,90

 

Co to jest beton i do czego się go używa?

Już dziś wyrusz do wytwórni betonu. Tam dowiesz się, jak działają maszyny, jakie procesy są realizowane i co jest potrzebne, by wytworzyć beton.

Jest tu bardzo głośno, bo wiele się dzieje – ludzie i maszyny są w ciągłym ruchu. Ciężarówki, betoniarki, pompy i mnóstwo cementu, to codzienność pracowników wytwórni betonu.

Teraz możesz poznać wszystkie sekrety związane z produkcją i stosowaniem betonu, który jest niezbędny na niemal każdej budowie.

Załóż kask i buty ochronne i dołącz do kierownika budowy, którego betoniarka już jest gotowa do załadunku.

Szczegółowe ilustracje maszyn i tekst pełen humoru to wspaniała lektura zarówno dla małych, jak i dużych budowniczych. Nauka o betonie i sposobie jego wytwarzania nigdy nie była tak przyjemna.

Nie przegap także książki Asflat. To najlepsze książki dla wszystkich fanów budowy!

Książki zawierające historie o ciężkich maszynach i placach budowy, tak zabawne i pełne wielu niesamowitych faktów oraz oferujące ogromny zakres wiedzy – są naprawdę wyjątkowe! Zaś ilustracje są niezwykle szczegółowe i świeże. Książki i sam pomysł zwaliły mnie z nóg!

Salla Savolainen jest popularną fińską ilustratorką specjalizującą się w książkach dla dzieci. Znana jest z różnorodnego stylu i współpracy z wieloma autorami. Samodzielnie napisała i zilustrowała cztery książki dla dzieci. Jej ilustracje zostały docenione przez krytykę. Prace Salli były wielokrotnie nagradzane, w 2013 roku otrzymała nagrodę Kukko w kategorii non fiction. Była także nominowana do nagrody Finlandia Junior Prize.

ToTamto
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8252-481-9

Liczba stron: 48

Cena detaliczna: 49,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...