Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bez hamulców Tai Woffinden Autobiografia

Tai Woffinden, Peter Oakes

Bez hamulców Tai Woffinden Autobiografia

7.1

(90 ocen) wspólnie z

42,99

 

Brutalnie szczera autobiografia najlepszego brytyjskiego żużlowca wszech czasów!

Tai Woffinden to niezwykle popularny zawodnik w świecie czarnego sportu. Nikt się nie spodziewał, że chłopak, który na zawody przyjeżdża pocztowym Fordem, zdobędzie mnóstwo tytułów i zostanie najmłodszym w historii mistrzem świata. Będąc w Szwecji, klub zaoferował mu motocykl… bez silnika.

Kocha prędkość i nic go nie zatrzyma w osiągnięciu swoich celów. W 2010 roku musiał pogodzić się ze stratą ojca. A po urazie kręgosłupa jakiego doznał podczas ciężkiego wypadku w Polsce, nie stracił zapału. Wręcz przeciwnie. Wrócił z podwojoną siłą i nadal zachwycał fanów swoimi umiejętnościami.

Brytyjski żużlowiec pokazuje swoje prawdziwe życie, ciężką pracę jaką wykonuje by osiągnąć sukces oraz przedstawia oblicza speedwaya o jakich nie słyszeliście!

Sine Qua Non
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-812-9546-8

Tytuł oryginalny: Tai Woffinden. Autobiography

Liczba stron: 352

Sine Qua Non

Format: 14.0x20.5cm

Cena detaliczna: 42,99 zł

Wywiad ze sportowcem i autorem książki

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Łukasz M

Autobiografia Taia Woffindena to pełna smaczków i anegdot książka o brytyjskim żużlowcu, najmłodszym mistrzu świata. Chłopak opowiada o sporcie, ale też o swojej rodzinie i trudnym doświadczeniu śmierci swojego ojca. Opowiada wiele swoich przygód, m.in. o

Autobiografia Taia Woffindena to pełna smaczków i anegdot książka o brytyjskim żużlowcu, najmłodszym mistrzu świata. Chłopak opowiada o sporcie, ale też o swojej rodzinie i trudnym doświadczeniu śmierci swojego ojca. Opowiada wiele swoich przygód, m.in. o tym jak to się stało, że został zakuty w kajdanki oraz jak wpłynął na niego poważny uraz kręgosłupa. W ciągu 30. lat swojego życia, wiele się u niego zmieniło. Wydoroślał, może zmądrzał. Takie wnioski można z tego wynieść. Ale chłopak ma przed sobą jeszcze mnóstwo życia, jego kariera się nie kończy...
Monika

Tai <3

Jako wierna fanka Taia nie mogłam nie kupić jego autobiografii. Powiem szczerze, że dla mnie wszystkie historie związane z nim są mega ciekawe! Nie nudziłam się na żadnej z trzystu stron. Działo się tam dużo, choć niektórzy stwierdzą, że trochę chaotycznie. Całość jest napisana w taki luźny dość sposób, ale co się dziwić skoro sam Tai taki jest. Jeśli kochasz czarny sport tak jak ja, koniecznie kup książkę „Bez hamulców".
Ewelina

kulisy ikony światowego żużla

Ikona światowego żużla przedstawia kulisy swojego życia. Tai Woffinden przedstawia rodzinę jako największą wartość, mierzy się z historią ojca, który był dla niego wzorem i kierował jego karierą, a potem dowiedział się o nowotworze i umarł. Książka opisuje proces zmian jakie zachodzą w brytyjskim żużlowcu po tych doświadczeniach życiowych. Razem z Petere Oakesem stworzyli świetną historię, którą czyta się jednym tchem.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...