Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bez zasad. Ray Dalio - mroczne oblicze legendy z Wall Street

Bez zasad. Ray Dalio - mroczne oblicze legendy z Wall Street

62,08

 

Nieautoryzowana historia Raya Dalio, słynnego menedżera funduszu hedgingowego z Wall Street

Ray Dalio nie chce, abyś przeczytał tę książkę.

Pod koniec 2022 roku miliarder i założyciel Bridgewater Associates, największego funduszu hedgingowego na świecie, odszedł z firmy, którą założył w swoim mieszkaniu 50 lat wcześniej. Ta wiadomość trafiła na pierwsze strony gazet. Ogromny sukces jego firmy, aura tajemniczości, częste wypowiedzi dla mediów, kontakty z celebrytami i bestsellerowa książka Zasady zapewniły mu podziw i sławę. Nagradzany dziennikarz „New York Timesa” Rob Copeland ujawnia jednak, że lansowane przez Dalio zasady to jeden z największych aktów arogancji i pychy we współczesnym świecie. W rzeczywistości przyczyniły się one do stworzenia toksycznej kultury paranoi i wbijania noża w plecy.

To podróż do ekskluzywnego świata bogactwa i władzy. Szczere i bezkompromisowe spojrzenie na ból, jaki powodowała zasada „totalnej szczerości”, którą Dalio przedstawiał jako receptę na sukces w biznesie i spełnione życie. Copeland odsłania kulisy Bridgewater Associates i przedstawia szereg wyrazistych postaci, które niemal czciły Dalio, takich jak Jim Comey, były dyrektor FBI, David McCormick, niedawny kandydat do Senatu ze stanu Pensylwania, oraz wielu ludzi zmuszonych przekroczyć granicę swojej moralności – a wszystko to pod czujnym okiem charyzmatycznego lidera.

To przestroga dla wszystkich tych, którym wydaje się, że umiejętność zarabiania dużych pieniędzy nie ma nic wspólnego ze zrozumieniem istoty natury ludzkiej.

W końcu era miliardera-filozofa-króla ma swoją definiującą ją książkę. To skondensowany dreszczowiec literatury faktu. ― Bryan Burrough, autor Książki Barbarians at the Gate

Najbardziej wstrząsająca, szokująca książka biznesowa, jaką kiedykolwiek czytałem –a zarazem najbardziej rozrywkowa. ― Bradley Hope, współautor książki Billion Dollar Whale, finalista Nagrody Pulitzera Niepokojąca, demaskatorska książka o wiodącym funduszu inwestycyjnym. Sugestywny obraz bezdusznego mikrozarządzania w bezwzględnym korporacyjnym świecie. ― „Kirkus”

Rob Copeland ̶dziennikarz „New York Timesa” specjalizujący się w finansach. Wcześniej przez wiele lat na łamach „Wall Street Journal” pisał o funduszach hedgingowych, publikował też artykuły o Dolinie Krzemowej oraz ukrytych światach ludzi zamożnych i wpływowych. Jego artykuły o Bridgewater Associates zostały nagrodzone przez New York Press Club; ponadto dwukrotnie otrzymał honorowe wyróżnienie Society of American Business Writers. Branżowe stowarzyszenie News Media Alliance przyznało mu tytuł „Rising Star” (wcześniej Top 30 Under 30). Jako komentator pojawia się w programie telewizyjnym „Good Morning America” sieci ABC, w National Public Radio i w innych znaczących sieciach informacyjnych.

Prześwity
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8175-615-0

Liczba stron: 480

Cena detaliczna: 79,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...