Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bezpieczeństwo i ryzyko w skale i lodzie Tom 2

Pit Schubert

Bezpieczeństwo i ryzyko w skale i lodzie Tom 2

59,00

 

Autor porusza wiele tematów - między innym wiązanie się liną, pękanie karabinków, zjazdy na linie, noszenie kasku, skok wahadłowy. Również turysta górski znajdzie w nim coś dla siebie, choćby w rozdziałach poświęconych załamaniom pogody czy niebezpieczeństwom związanym z porażeniem piorunem.

"Bezpieczeństwo i ryzyko" jest miejscami szokujące, Schubert nie stroni też od drastycznych zdjęć. Poruszane problemy przedstawia na tle rzeczywistych wypadków wspinaczkowych, pokazując, że jeżeli istnieje możliwość popełnienia jakiegoś błędu, to prędzej czy później zostanie on popełniony. Skutki tych błędów często były śmiertelne - nic lepiej nie uzmysławia ryzyka"


PIT SCHUBERT urodził się w 1935 roku we Wrocławiu. Był przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa DAV od jej powstania do końca 2000 roku. Ekstremalny wspinacz i alpinista. Wziął udział w czterech ekspedycjach, na dwóch pełnił funkcję kierownika. Autor ponad czterdziestu nowych dróg, swoją przygodę ze wspinaczką rozpoczął w wieku 17 lat. Jeden z pierwszych Niemców, którzy pokonali trzy wielkie północne ściany Alp (Eiger, Matterhorn, Grandes Jorasses).Z zawodu inżynier budowy maszyn, przed 15 lat pracował w przemyśle lotniczym i astronautycznym. Autor wielu publikacji o tematyce górskiej i bezpieczeństwie

Sklep Podróżnika
Zintegrowana

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-713-6233-0

Tytuł oryginalny: Sicherheit und Risiko in Fels und Eis

Liczba stron: 328

Format: 15.0x22.0cm

Cena detaliczna: 59,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...