Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bezpieczeństwo tożsamości i danych w projektach web najlepsze praktyki

Bezpieczeństwo tożsamości i danych w projektach web najlepsze praktyki

4.0

(1 ocena) wspólnie z

40,61

 


Najlepsze praktyki.
Nie ma tygodnia, byśmy nie usłyszeli o kolejnym wycieku danych klientów, przechwyconych numerach kart kredytowych lub kradzieży tożsamości.
Znalezienie właściwego kompromisu pomiędzy wygodą użytkowania a bezpieczeństwem aplikacji lub witryny może być niezwykle trudne. Ta praktyczna książka pokazuje podejście nastawione na wyniki, pozwalające osiągnąć obydwa cele bez rezygnowania z najważniejszych cech każdego.
Zwraca uwagę nie tylko na to, co trzeba mieć na uwadze podczas budowania systemu, ale przede wszystkim, jak tworzyć solidną infrastrukturę przy użyciu mechanizmów, które są zarazem użyteczne, jak i bezpieczne. Dzięki temu możliwe będzie wzmocnienie infrastruktury chroniącej dane i zastosowanie sprawdzonych technik chroniących przed włamaniami i wyciekami danych. Przedstawione są również przyszłe, projektowane technologie, które będą miały wpływ na bezpieczeństwo danych i tożsamości.
¦ Omówienie dzisiejszego stanu zabezpieczeń witryn i aplikacji Web
¦ Projektowanie szyfrowania haseł i zwalczanie typowych ataków na hasła
¦ Tworzenie cyfrowych odcisków palców w celu identyfikowania użytkowników poprzez ich przeglądarkę lub urządzenie
¦ Budowanie systemów bezpiecznej transmisji danych przy użyciu OAuth i OpenID Connect
¦ Stosowanie alternatywnych metod identyfikacji jako drugiego składnika uwierzytelniania
¦ Uodpornianie aplikacji na ataki
Jonathan LeBlanc jest laureatem nagrody Emmy w dziedzinie oprogramowania, autorem oraz szefem działu Global Developer Advocacy w firmie PayPal.
Specjalizuje się w zagadnieniach tożsamości, autoryzacji i zabezpieczeń, łączności sieciowej i technikach drążenia danych.

Tim Messerschmidt zajmuje stanowisko Program Manager of Developer Relations w Google, kierując regionem obejmującym Niemcy, Austrię i Szwajcarię (DACH). Przed dołączeniem do Google kierował zespołami Developer Evangelism firm PayPal i Braintree w regionie obejmującym Europę, Bliskim Wschód i Afrykę (EMEA) oraz Azję i Pacyfik (APAC).
„To świetna książka zarówno dla nowicjuszy, jak i doświadczonych programistów. Prezentuje podstawy i szybko przechodzi do tego, jak i dlaczego wszystko funkcjonuje, pokazując mnóstwo przydatnych fragmentów kodu. Pozycja obowiązkowa dla każdego projektanta Web.
—Lenny Markus
Sr. Manager, PayPal Engineering

Apn Promise
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-7541-209-3

Liczba stron: 204

Cena detaliczna: 69,30 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...