Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Bezwstydny Mordecai. Część 1. Nie wymachuj mi tym gnatem

Kyril Bonfiglioli

Bezwstydny Mordecai. Część 1. Nie wymachuj mi tym gnatem

6.0

(367 ocen) wspólnie z

29,99

„Nazywam sie Charlie Mortdecai. Lubie sztuke, pieniadze, sprosne dowcipy i alkohol. Bardzo dobrze mi sie wiedzie...”

Czcigodny Charlie Mortdecai – zdegenerowany arystokrata i niemoralny marszand – tkwi w kłopotach po uszy. Nadkomisarz Martland poszukuje skradzionego obrazu Goi i podejrzewa, ze Charlie albo ma płótno, albo wie, gdzie sie ono znajduje. Nie myli sie, niestety. Co gorsza, okazuje sie, ze to dzieło sztuki przysparza nieszczesnemu marszandowi i jego łobuzowatemu słuzacemu Jockowi nie lada problemów. Jesli nie beda ostrozni, kilku paskudnych typów z bronia moze ich zabic – na smierc.
„Rzadko spotykany mariaz inteligencji i błyskotliwej niepoprawnosci politycznej” - Julian Barnes


Kyril Bonglioli (1928–1985) – angielski ekscentryk, aktor, marszand dzieł sztuki, wydawca magazynu „Science Fantasy”, ojciec piatki dzieci i wreszcie pisarz. Zmarł w 1985 na marskosc watroby. Jego powiesci o przygodach bezwstydnego Mordecaia zyskały miano kultowych.

Czarna Owca
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-01-13

ISBN: 978-83-801-5077-5

Tytuł oryginalny: DON'T POINT THAT THING AT ME

Liczba stron: 288

Czarna Owca

Format: 128x197mm

Cena detaliczna: 29,99 zł

Tłumaczenie: Magdalena Słysz

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...