Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Biały elf

Paulina Rola

Biały elf

6.6

(12 ocen) wspólnie z

39,87

 

Często to, czego boimy się najbardziej, drzemie głęboko w nas samych…

Życie białego elfa w świecie ludzi przypomina koszmar. Wyszydzany i poniewierany Estalavanes, pracujący jako pomywacz w noclegowni w Cichobrzegu, ma tylko jedno marzenie: by inni przestali na niego zwracać uwagę.
Tymczasem w miasteczku zjawiają się wysłannicy Złowieszczego Niedźwiedzia, którzy całkowicie odmienią życie niepozornego młodzieńca. Est porzuci codzienność, by trafić pod skrzydła Maga, starego mnicha. Wkrótce dowie się, jak poskramiać emocje, jak sobie radzić z nadmiarem magii zgromadzonej w ciele, ale przede wszystkim, jak odnaleźć swoją prawdziwą życiową drogę. Rzucony w wir niesamowitych wydarzeń chłopak jeszcze nie wie, że w ślad za nim podąża ciemność, która z wolna spowija pogrążoną w konflikcie krainę zwaną Estarionem…

Novae Res
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-821-9996-3

Liczba stron: 652

Format: 13.0x21.0cm

Cena detaliczna: 60,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...