Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Biblia dla dzieci Opowieści + zagadki

Paweł Czapczyk

Biblia dla dzieci Opowieści + zagadki

29,90

 

Biblia dla dzieci to książeczka w formie opowieści i zagadek, która przedstawia ponadczasowe historie biblijne opowiedziane w fascynujący, a zarazem przystępny i bliski współczesnemu człowiekowi sposób.
Niezwykłe opowieści o stworzeniu świata i pięknie przyrody, ludzkiej sile i słabościach pozwalają lepiej zrozumieć biblijne symbole (takie jak Eden, Arka Noego, sąd Salomona) i europejską kulturę. Biblia stanowi również ogromny zbiór mądrości, przysłów i powiedzeń (np. egipskie ciemności, hiobowe wieści).
Historie biblijne uzupełniono zagadkami, które sprzyjają zapamiętywaniu opowieści i utrwalają zdobytą wiedzę. Ponad 160 zagadek z odpowiedziami to również doskonały punkt wyjścia do samodzielnego poznawania Pisma Świętego, a także okazja do przyjemnego i owocnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie.
Czy wiesz...
kto połknął Jonasza w trakcie jego morskiej wędrówki do Ziemi Obiecanej? co oznaczał w Biblii lew? dlaczego Noe zbudował Arkę? czym było osiem błogosławieństw? Opowieści opracowane przez dr Pawła Czapczyka uatrakcyjniają kolorowe ilustracje Moniki Urbaniak.
Poręczny format książeczki wydanej w atrakcyjnej dla dzieci formie kołonotatnika zmieści się w kieszeni, można ją więc zabrać na przykład w podróż.
Biblia dla dzieci to:
- kolorowe zdjęcia i ilustracje
- opowieści, symbole i przypowieści biblijne
- ponad 160 zagadek
- możliwość sprawdzenia odpowiedzi
- atrakcyjna forma poznawania księgi nad księgami

Edgard
Oprawa: Skórzana

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-778-8940-4

Liczba stron: 112

Format: 8.4x15.5cm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...