Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Biblia od kuchni

Adam Szustak OP, Karol Okrasa

Biblia od kuchni

8.6

(5 ocen) wspólnie z

33,17

 

Biblia od kuchni to kulinarna podróż przez sześć krain. Po świecie biblijnym, oglądanym przez pryzmat potraw, oprowadza nas o. Adam Szustak, a Karol Okrasa „komentuje” te historie swoimi nowymi autorskimi przepisami zainspirowanymi biblijnymi opowieściami.

Książka zawiera kilkadziesiąt przepisów przepełnionych wieloma cudami i niezwykłymi obietnicami. Dzięki ich spróbowaniu zasmakujesz obfitości i słodyczy oraz odkryjesz, czym jest ogromna miłość Pana Boga do nas.

Książka Szustaka i Okrasy odsłania nieznany duchowy wymiar kuchni ze szczyptą tajemnicy, która otwiera nas na nowe kulinarne doznania i niezwykłe działanie Pana Boga w naszym życiu.

Poznaj świat Biblii i Boże Serce od kuchni

Co się wydarzy, gdy dwaj Mistrzowie: Mistrz Słowa i Mistrz Gotowania, spotkają się i postanowią wspólnie zabrać nas do świata Biblii od strony kuchennych drzwi? Odpowiedź jest prosta: wydarzą się cuda! i będzie to prawdziwa niebiańska Uczta – którą teraz, dzięki zamieszczonym w książce przepisom, także i Ty możesz urządzić w swoim domu!

• Czy wiesz jakie znaczenie w Piśmie Św. mają produkty i potrawy, które znasz i jadasz na co dzień? (śmietana, mleko, sól, miód, itd).

• Jak Biblia przedstawia to, co spożywamy? Daj się zaskoczyć świeżością i ponadczasowym biblijnym spojrzeniem na jedzenie.

• Czy posiłki mają jakiś inny, duchowy, wymiar, na który nigdy nie zwróciłeś większej uwagi?

Sześć krain, czyli potrawy z Biblii wprost na nasze stoły

Zapraszamy Cię do poznania sześciu kulinarnych krain, zainspirowanych Biblijnymi historiami, w których dzieją się cuda dla ciała i dla ducha:

Kraina obietnic – w tej części poznasz m.in. obietnice życia ponad miarę, obietnicę krewetki, obietnicę wolności, a zasmakujesz takich niesamowitych potraw jak: Goła soczewianka, Musztarda gruszkowa z cebulą, czy Granatowe racuchy z miodem i pomoćką.

Kraina mlekiem i miodem płynąca – to kraina, jak sama nazwa wskazuje, w której dominuje mleko i miód, ale pojawiają się na stole również jajka, masło, śmietana i sery. Poznasz ich duchowe znaczenia, oraz zachwycisz się m.in. takimi potrawami, jak Spalona zołza, czy Śniadanie w chmurach.

Kraina obfitości – to kulinarna opowieść o miłości Pana Boga, który chce dać nam wszystko, czego nam brakuje. Poznając biblijne historie i potrawy z tej krainy, spróbujesz m.in.: Kurczę na dziko w kotle, Golonki korzennej z ciapkapustą i Darmowej zupy.

Kraina cudów – co musi się wydarzyć, abyśmy mogli doświadczyć w swoim życiu takich cudów, jakie widzieli Apostołowie? W podróży do tej krainy będą nam towarzyszyć m.in.: Niewędzona makrela, Rybki z kamienia, oraz Bezcenny sos z krewetek z makaronem i cukinią.

Kraina słodkości – w tym miejscu zatopimy się w słodkościach, otrzymanych z Bożych rąk, doznamy niezmierzonego dobra i szczęścia, jedząc przy tym: Figi zapiekane z boczkiem i miodem, Placki bananowe z rodzynkami, albo Orzechowca z buraka cukrowego.

Kraina miłosierdzia – to kraina, do której każdy człowiek od czasu do czasu potrzebuje się udać, bo to miejsce, w którym można polegać całkowicie tylko na Bogu, tu działa Jego miłość, gdy wszystko po ludzku zawodzi… Tu posmakujesz m.in. Wątróbki z truskawkami, Jabłecznika na żubrówce, aby na sam koniec poznać przepis na Cudowny chleb Izy.


Karol Okrasa

Pasjonat ze smakiem. Jedna z najbardziej lubianych osobowości medialnych. Jak sam o sobie mówi, jest urodzonym szczęściarzem, który z życiowej pasji uczynił sposób na życie. Swój sukces zawdzięcza ogromnej pracowitości i wyjątkowej konsekwencji. Chociaż z natury skromny, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych kucharzy w Polsce, oraz laureatem wielu prestiżowych nagród i odznaczeń.

Profesjonalista i perfekcjonista w każdym calu, który lubi dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Z właściwą sobie młodzieńczą swadą, poczuciem humoru, zaangażowaniem i dbałością o formę przekazu zdradza tajniki gotowania i inspiruje widzów do tworzenia własnego kulinarnego świata oraz zachęca do czerpania przyjemności, tak z jedzenia, jak i gotowania.

Choć przyznaje, że głównym źródłem inspiracji jest dla niego tradycyjna polska kuchnia, to niepokorny duch każe mu szukać wciąż nowych smaków i odkrywać nowe dania. Jego podróże kulinarne owocują zaskakującymi potrawami, łączącymi smaki i aromaty, którymi oczarowuje swoich Gości i Czytelników.

Adam Szustak OP

Dominikanin, wędrowny kaznodzieja. Dzieli się Słowem Bożym z każdym, kto tego potrzebuje i wszędzie, gdzie jest taka możliwość… i robi to bardzo skutecznie. Intensywnie udziela się w Internecie prowadząc kanał YouTube „Langusta na palmie” z blisko 800 tys. subskrybentów.

Autor bestsellerowych nagrań i książek: Projekt Judyta, Projekt Jonasz, Wielka ryba, Z procą na olbrzyma. Lekcje Dawida i wielu innych.

Bardzo bliski nam człowiek, który pomimo swojej nieuchwytności, znajduje czas na kolejne, niezwykłe pomysły do zrealizowania i wspólne sushi.

RTCK
Oprawa twarda

Wydanie: Pierwsze

Liczba stron: 208

Cena detaliczna: 49,90 zł

Rok wydania: 2021

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...