Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Biblia treningu rowerowego

Friel Joe

Biblia treningu rowerowego

8.7

(3 oceny) wspólnie z

63,76

 

Trenuj, by zwyciężać! Biblia treningu rowerowego to najpopularniejszy i najbardziej wszechstronny przewodnik dla kolarzy na każdym poziomie zaawansowania. Joe Friel – uznany na całym świecie ekspert w dziedzinie treningu wytrzymałościowego, certyfikowany trener i współzałożyciel platformy TrainingPeaks – przedstawia w nim najnowsze odkrycia naukowe dotyczące tworzenia skutecznych planów treningowych dopasowanych do potrzeb każdego kolarza. Z książki dowiesz się, jak dobierać odpowiednią intensywność, gęstość i objętość treningu, zmieniać swój plan treningowy w trakcie sezonu, kompensować stracone treningi i unikać przetrenowania oraz budować wytrzymałość mięśni, stosując nowe podejście do treningu z ciężarami. Przekonasz się, jak ważny jest element mentalny i jak sprawność psychiczna wpływa na efektywność treningów oraz twoją skuteczność podczas zawodów. Dowiesz się, jaki wpływ na twoje cele mają motywacja, marzenia i misja, oraz jak się odżywiać, żeby rekompozycja składu ciała stała się faktem. Jeśli chcesz być szybszy, silniejszy i wytrzymalszy, to bez względu na to, czy trenujesz do wyścigu szosowego, kryterium ulicznego, indywidualnej jazdy na czas czy zawodów gravelowych, ta książka pomoże ci wejść na wyższy poziom kolarskiego wytrenowania. Książka zawiera szczegółowe informacje dotyczące: • Pomiaru mocy: wykorzystania najnowszych technologii i osiągnięć nauki podczas każdego treningu • Wskaźnika TSS: oceny obciążenia treningowego i tworzenia optymalnego planu na podstawie wartości wskaźnika TSS • Planowania indywidualnego: dopasowywania planu treningowego do indywidualnych potrzeb sportowca w celu wykorzystania jego mocnych stron i zminimalizowania czynników ograniczających • Testów kontrolnych: wykorzystania wyników z testów funkcjonalnej mocy progowej, wydolności tlenowej, mocy sprintu, prędkości na próbie czasowej i funkcjonalnego tętna progowego do oceny postępów i wprowadzania zmian w planowaniu treningu (lub planie treningowym) • Szczytu formy i taperingu: zmniejszania poziomu obciążenia przy jednoczesnym utrzymaniu formy przed najważniejszymi zawodami • Planowania sezonu: układania zwycięskiego planu treningowego na każdy dzień, miesiąc i cały sezon z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych i wszechstronnych narzędzi opracowanych przez Joe Friela • Treningu siłowego: rozwijania zdolności mięśni do generowania mocy podczas podjazdów i sprintów przy pomocy ukierunkowanych ćwiczeń na rowerze i w siłowni • Treningów kolarskich: ukierunkowania na poprawę wytrzymałości tlenowej i beztlenowej, siłę i wytrzymałość mięśniową oraz doskonalenie umiejętności szybkościowych

Galaktyka
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-757-9846-3

Tytuł oryginalny: The Cyclist's Training Bible: The World's Most Comprehensive Training Guide

Liczba stron: 328

Format: 21.0x27.5cm

Cena detaliczna: 119,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...