Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Biblia we fragmentach 200 bram do Starego i Nowego Testamentu

Gianfranco Ravasi

Biblia we fragmentach 200 bram do Starego i Nowego Testamentu

32,00

 

Biblia tworzy „całą gamę tekstów, słów, zdań, idei, symboli, figur, tematów, które są owocem pracy całej rzeszy autorów żyjących w przeciągu tysiąca lat. A jednak za tym wielobarwnym spektrum teologia dostrzega jeden, głęboki, tajemniczy, stały głos – głos Boga, który przerywa milczenie swej transcendencji i swej tajemnicy”. Ta zasadnicza jedność świata biblijnego stanowi inspirację dla fascynującego wyzwania, jakie kardynał Gianfranco Ravasi rzuca czytelnikom, którzy nawet nie są zbyt zaznajomieni z tekstami religijnymi: wyrobić sobie pogląd na całość Pisma Świętego, czytając wybór passusów z niego zaczerpniętych. Dzięki cytatom z pisarzy, artystów, filozofów, które rzucają światło i aktualizują najgłębszy sens Słowa, Ravasi ze swoją wiedzą teologiczną i niestrudzoną ciekawością dotyczącą każdego aspektu życia, pomaga nam uchwycić niezrównany splot tego, co ludzkie, i tego, co Boskie, historii i wieczności, treści religijnej i poezji, czyniący z Biblii nieoceniony skarb kultury światowej.

Gianfranco Ravasi, (ur. 1942, Merate, Lecco), kapłan diecezji mediolańskiej od 1966 roku, został wyświęcony na arcybiskupa i mianowany kardynałem przez papieża Benedykta XVI. Przewodniczący Papieskiej Rady Kultury i Papieskiej Komisji Archeologii Sakralnej, specjalista od biblistyki i hebraistyki, był prefektem Biblioteki-Pinakoteki Ambrozjańskiej w Mediolanie i wykładowcą egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym Włoch Północnych. Jest autorem ponad stu pięćdziesięciu książek i współpracownikiem ważnych periodyków.

Odbiorcy:
- wszyscy zainteresowani Biblia i odkrywaniem jej przesłania
- duszpasterze poszukujący inspirujących i śmiałych pomysłów przy opracowywaniu kazań.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
Czytelnik trzyma teraz w rękach bardzo szczególną Biblię, której towarzyszy dość nietypowy przewodnik po lekturze, być może zaskakujący i pod pewnymi względami oryginalny. Moglibyśmy zaadaptować do niej tytuł dzieła opublikowanego w 1963 roku przez jednego z najważniejszych teologów XX wieku, szwajcarskiego uczonego Hansa Ursa von Balthasara: Das Ganze im Fragment, czyli „całość we fragmencie”. Chcielibyśmy bowiem zaproponować Biblię – ze wszystkimi tworzącymi ją 73 księgami – w formie szeregu fragmentów, które niejako w miniaturze zawierałyby istotę jej przekazu.

Jedność
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-797-1266-3

Liczba stron: 360

Format: 14.1x20.4

Cena detaliczna: 32,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...