Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Biblijne kłosy z gratulacyjnych snopów

Jelonek Tomasz

Biblijne kłosy z gratulacyjnych snopów

3.0

(1 ocena) wspólnie z

49,00

 

Istnieje wśród pracowników nauki piękny zwyczaj ofiarowywania jubilatom z okazji różnych jubileuszów Księgi Pamiątkowej - pracy zbiorowej, do której składają swoje opracowania wszyscy, którzy pragną uczcić jubilata. W ten sposób powstaje wiele zbiorowych opracowań, często o bardzo zróżnicowanej problematyce, której zwornikiem jest nie wspólny temat, ale określona osoba.

Księgi Pamiątkowe najczęściej rozprowadzane są w określonych środowiskach i stosunkowo rzadko docierają do szerszego grona czytelników. Istniejące zestawy bibliograficzne pozwalają wprawdzie odnaleźć prace na określony temat, co nie zmienia jednak ich rozproszenia.

Autor niniejszego zbioru często zamieszczał swoje opracowania w Księgach Pamiątkowych. Obecnie pragnie zebrać ten plon we wspólnym tomie, gdyż może on okazać się pożyteczny dla wielu, których trud szukania w rozproszonych źródłach mógłby zniechęcić do zapoznania się z konkretną tematyką.

Nawiązując do symboliki plonu, można przyjąć, że poszczególne Księgi Pamiątkowe to swego rodzaju snopy bogate wszechstronną wiedzą, a artykuły w nich zamieszczone to pojedyncze kłosy. Te kłosy pragniemy wyjąć ze snopów, nazwanych tu gratulacyjnymi ze względu na charakter prac zbiorowych, z których pochodzą i zestawić w pewnej kolejności, która ze względu na tematykę wydaje się logiczna.
Zbiór ten z pewnością zostanie przyjęty przychylnie i pomoże w rozwijaniu wiedzy biblijnej.

Petrus
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-772-0224-1

Liczba stron: 488

Format: 145x200mm

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...